Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Apple może zmniejszyć produkcję iPhone’a 13 o miliony, ponieważ USA ostrzegają przed niedoborami na Boże Narodzenie | Jabłko

Apple może zmniejszyć liczbę Iphone W wieku 13 lat osiągnie w tym roku 10 milionów z powodu braku chipów komputerowych w związku z globalnym kryzysem w łańcuchu dostaw, który skłonił Biały Dom do ostrzeżenia, że ​​„będą rzeczy, których ludzie nie mogą mieć” w Boże Narodzenie.

Oczekiwano, że Apple wyprodukuje w tym roku 90 milionów sztuk nowych modeli iPhone’a, ale powiedział swoim producentom, że liczba ta będzie niższa, ponieważ dostawcy chipów, w tym Broadcom i Texas Instruments, mają trudności z dostarczeniem komponentów, poinformował we wtorek Bloomberg.

Akcje Apple spadły we wtorek o 1,2% w handlu po godzinach pracy, odzwierciedlając szerszy spadek na amerykańskim rynku akcji i w Azji, zwłaszcza w związku z obawami, że ciągły wpływ Covid i problemy z łańcuchem dostaw doprowadzą do szalejącej inflacji i zahamowania wzrostu.

W lipcu Apple przewidział wolniejszy wzrost przychodów i powiedział, że niedobory chipów, które zaczęły szkodzić jego zdolności do sprzedaży komputerów Mac i iPadów, również utrudnią produkcję iPhone’a. Texas Instruments również przedstawił słabe prognozy przychodów w tym miesiącu, wskazując na obawy o podaż chipów przez resztę roku.

Apple odmówił komentarza na temat najnowszego raportu Bloomberga. Firmy Broadcom i Texas Instruments nie odpowiedziały od razu na prośby o komentarz.

To najnowszy znak Poważne wąskie gardła wpływają na przepływ handlu światowego Ponieważ chaotyczne ożywienie gospodarcze z głębi pandemii Covid-19 powoduje niedobory energii, komponentów, wyrobów gotowych, siły roboczej i transportu.

Oprócz firm technologicznych, wśród najbardziej dotkniętych niedoborem – szczególnie w dziedzinie półprzewodników – najbardziej dotknięci zostali producenci samochodów, których wyprodukowano w tym roku około 7,7 miliona pojazdów. Kilka fabryk w USA wstrzymało produkcję w tym roku z powodu braku części zamiennych.

Niedobory energii i wysokie ceny energii doprowadziły do: Zamknięte fabryki w dużych centrach produkcyjnych w Azji, takich jak Chiny i Korea Południowa, w ostatnich tygodniach, pogłębiając już krytyczne opóźnienia w całym globalnym systemie logistycznym.

READ  Niepopularna zmiana menu Start w systemie Windows 11 może wrócić na karty

Urzędnicy Białego Domu, walczący o złagodzenie wąskich gardeł w dostawach, zatykających amerykańskie porty, autostrady i linie kolejowe, ostrzegają, że w tym okresie świątecznym Amerykanie mogą zmierzyć się z wyższymi cenami i pustymi półkami.

Urzędnicy Białego Domu powiedzieli we wtorek, że amerykańscy konsumenci, nieprzyzwyczajeni do znajdowania niedostępnych towarów, mogą potrzebować elastyczności i cierpliwości.

„Będą rzeczy, których ludzie nie mogą mieć”, powiedział Reuterowi wysoki rangą urzędnik Białego Domu, zapytany o świąteczne zakupy.

„Jednocześnie mamy nadzieję, że wiele z tych towarów zostanie zastąpionych innymi rzeczami… Nie sądzę, aby był prawdziwy powód do paniki, ale wszyscy jesteśmy sfrustrowani i potrzebna jest cierpliwość, aby pomóc przez stosunkowo krótki okres czasu.”

W Wielkiej Brytanii rosły również obawy dotyczące niedoborów w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia po Felixstowe, największym porcie kontenerowym w kraju, Musiał zawrócić statki… Z Azji ze względu na zaległości kontenerowe spowodowane brakiem kierowców ciężarówek.

AP Moller-Maersk, największy kontener na świecie Wysyłka Firma powiedziała, że ​​brak siły roboczej oznaczał, że kontenery nie były odbierane i zwracane wystarczająco szybko, co skutkowało dużymi zaległościami.

„Problem polega na tym, że nie mamy teraz takiej samej prędkości przepływu pudeł wchodzących i wychodzących z pudeł”, powiedział Lars Michael Jensen, szef sieci East-West w Maersk. „Przy średniej liczbie kierowców ciężarówek wynoszenie pudeł ze stacji zajmuje więcej czasu, więc pozostają tam”.

Zaniepokojenie niedoborami – a w szczególności rosnącymi cenami żywności – skłoniło brytyjskiego premiera Borisa Johnsona do powołania nowego doradcy – byłego dyrektora naczelnego supermarketu Tesco, Davida Lewisa – w celu rozwiązania problemu wąskich gardeł w łańcuchach dostaw.

Administracja Bidena podjęła poważne wysiłki w celu rozwiązania problemów związanych z inflacją. W czerwcu utworzyła grupę zadaniową, która spotyka się co tydzień i wyznaczyła weterana transportu, Johna Porcariego, na „cara z wąskim gardłem”, aby nakłonić prywatne firmy do zmniejszenia zatorów.

READ  Wordle Answer 213 Dzisiaj - 18 stycznia 2022 Słowa i wskazówki zaczynają się codziennie

Sam prezydent Joe Biden planuje w środę spotkać się z kierownictwem gigantów handlu detalicznego Walmart i Home Depot oraz ze związkami zawodowymi i innymi zainteresowanymi stronami, aby omówić wysiłki mające na celu złagodzenie wąskich gardeł w transporcie przed wygłoszeniem przemówienia na ten temat.

Problemy z łańcuchem dostaw dotykają firmy zajmujące się handlem detalicznym i transportem, które niedawno opublikowały szereg pesymistycznych prognoz dotyczących zysków. Tymczasem Rezerwa Federalna w zeszłym miesiącu prognozowała stopę inflacji w 2021 r. na poziomie 4,2%, znacznie powyżej celu 2%.