Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Appia Partners Polska i Bułgaria pracują nad rozwojem strategicznych sektorów w państwie

Appia Partners Polska i Bułgaria pracują nad rozwojem strategicznych sektorów w państwie

Emmanuel Ogwu Novo W Umuahii

Rząd stanu Abia otworzył swoje drzwi na nawiązanie partnerstwa gospodarczego z Polską i Bułgarią w celu pobudzenia rozwoju państwa.

Gubernator Alex Otti wyraził gotowość Abii do ścisłej współpracy gospodarczej z obydwoma krajami europejskimi, przyjmując ich ambasadorów podczas odrębnych oficjalnych wizyt w państwie.

Jako pierwsza odwiedziła Ambasador RP w Nigerii Joan Tarnowska w towarzystwie swojej delegacji, a jej bułgarski odpowiednik Janko Jardunov również był obecny z towarzyszącą delegacją.

Podczas gdy polska delegacja była zainteresowana współpracą z firmą Apia w dziedzinie rolnictwa, górnictwa, edukacji i kultury, Bułgarię zainteresowało rolnictwo, handel, edukacja i rozwój kapitału ludzkiego.

Oti, zadowolony z zainteresowania obu krajów Abią, powiedział, że jego rząd z radością przyjmie każde partnerstwo, które mogłoby doprowadzić do wzrostu gospodarki państwa.

„Nie ma lepszego kraju do partnerstwa niż Apia i mówię to z wielu powodów” – powiedział Otte polskiej delegacji.

W szczególności stwierdził, że „nasze marzenia są bardzo duże” w sektorach takich jak rolnictwo i edukacja, dając do zrozumienia, że ​​Abia chciałaby eksportować wykwalifikowanych pracowników.

„Nasi pracownicy są bardzo kreatywni, bardzo innowacyjni i bardzo skupieni. Produkują prawie wszystko. Może nie jest to tak wyrafinowane jak w Europie, ale jest wydajne” – dodał Otte.

Ambasador RP, która ujawniła, że ​​jest to jej pierwsza wizyta w południowo-wschodniej Nigerii, stwierdziła, że ​​między Nigerią a Polską wiele można wspólnie zrobić.

„Nigeria to kraj o wielkich możliwościach i potencjale. Chcielibyśmy wykorzystać ten potencjał i szukać nowych sposobów współpracy między Polską a Nigerią, zwłaszcza waszym państwem” – powiedziała gubernatorowi Abia.

Tarnowska zauważyła, że ​​Prezydent RP odwiedził Nigerię w zeszłym roku, „podczas której podpisaliśmy protokół ustaleń w sprawie współpracy i rolnictwa i mam nadzieję, że na tej podstawie będziemy mogli rozwijać bliższe relacje z Nigerią i państwem Abia”.

Tymczasem Otti powiedział bułgarskiej delegacji, że „rząd, który mamy obecnie w stanie Abia, jest rządem bardzo poważnym, skupionym na zapewnieniu naszym obywatelom dobrych rządów”.

READ  Zysk za pierwsze półrocze portugalskiego banku Millennium BCP wzrósł pięciokrotnie

Stwierdził, że Bułgaria pojawiła się we właściwym czasie, aby pomóc Abii w rozwoju gospodarki, dodając, że jest usatysfakcjonowany obszarami wybranymi przez bułgarski rząd do interwencji w Abii.

Ambasador Bułgarii w Nigerii powiedział, że delegacja przebywa w tym państwie i pragnie współpracować z firmą Abia w celu promowania rolnictwa, handlu, edukacji i rozwoju kapitału ludzkiego.

„Mówiąc bardziej szczegółowo, projekt, na który chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę, zapewni wszechstronne zrozumienie konieczności rozwijania nie tylko relacji gospodarczych, ale także wymiany międzyludzkiej” – powiedział Yordanow.

„Stan Abia jest powszechnie znany jako stan oferujący wszelkie możliwości, dlatego mój kraj i prywatni inwestorzy chcą współpracować i rozwijać partnerstwo z Waszą Ekscelencją.