Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aplikacje Teams i Outlook nie działają dla tysięcy użytkowników Microsoft |  Wiadomości z nauki i technologii

Aplikacje Teams i Outlook nie działają dla tysięcy użytkowników Microsoft | Wiadomości z nauki i technologii

Firma Microsoft bada awarię usług, w wyniku której tysiące użytkowników na całym świecie nie mogą uzyskać dostępu do usług witryn internetowych, w tym aplikacji Teams i Outlook.

Nie podano, ile osób zostało dotkniętych tym problemem, ale Downdetector.com, który śledzi awarie za pomocą różnych źródeł, w tym raportów użytkowników, zarejestrował tysiące osób zgłaszających problemy z Teams, Outlook, Microsoft 365 i XBox Live.

Okazało się, że na dzień 8 rano w Wielkiej Brytanii zgłoszono około 4992 przypadków osób zgłaszających problemy z systemem poczty e-mail Outlook – i 2173 w przypadku aplikacji Teams.

Użytkownicy w obszarach takich jak Manchester, Londyn, Birmingham, Norwich, Oxford, Brighton i Cardiff zgłaszali problemy.

Witryna zgłosiła również ponad 3900 incydentów osób zgłaszających problemy z Microsoft Teams w Indiach i ponad 900 w Japonii. Raporty o awariach wzrosły również w Australii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Podczas awarii większość użytkowników nie mogła wymieniać wiadomości, dołączać do rozmów ani korzystać z żadnych funkcji aplikacji Team.

Microsoft napisał na Twitterze: „Badamy problemy mające wpływ na wiele usług Microsoft 365. Więcej informacji można znaleźć w centrum administracyjnym pod numerem MO502273”.

Później dodał: „Zidentyfikowaliśmy potencjalny problem z siecią i przeglądamy telemetrię, aby określić kolejne kroki rozwiązywania problemów”.

Kilku użytkowników skorzystało z mediów społecznościowych, aby podzielić się aktualizacjami, a hashtag #MicrosoftTeams zyskał popularność na Twitterze.

„Microsoft Teams i Outlook mają problemy w Etiopii… Czy te usługi są wyłączone?” Użytkownik mediów społecznościowych napisał na Twitterze.

Inny napisał: „Microsoft Outlook, usługi Teams nie działają na Sri Lance i na całym świecie”.

Microsoft Teams jest używany przez ponad 280 milionów ludzi na całym świecie i stanowi integralną część codziennej działalności firm i szkół korzystających z tej usługi do nawiązywania połączeń, planowania spotkań i usprawniania przepływu pracy.

Microsoft Exchange Online, SharePoint Online i OneDrive dla Firm również znalazły się wśród usług, których dotyczy problem, zgodnie ze stroną stanu firmy.

READ  Mario Kart 8, Grand Theft Auto 5 i Minecraft powracają na szczyt | UK pudełkowe wykresy

Awaria nastąpiła po tym, jak Microsoft – który zatrudnia ponad 220 000 osób, w tym 6 000 w Wielkiej Brytanii – w zeszłym tygodniu ogłosił plany 10 000 przerw w pracy w całej swojej globalnej działalności.

W notatce dla pracowników dyrektor generalny Satya Nadella powiedział, że zwolnienia, które dotknęły mniej niż 5 proc.