Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aplikacja do treningu mózgu może pomóc astronautom w zarządzaniu podróżami kosmicznymi

Podróże kosmiczne zawsze stanowiły wyzwanie dla fizycznych i umysłowych możliwości astronautów, z potencjalnie szkodliwymi skutkami od sił przeciążenia związanych ze startem i lądowaniem, po promieniowanie, mikrograwitację i izolację. Możliwe skutki obejmują zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe, zaburzenia widzenia, zmieniony poziom płynów w żyłach i tętnicach, zmiany istoty białej, dysfunkcję przedsionka i przedwczesne starzenie.

Naukowcy z Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) przeprowadzili badanie pilotażowe pokazujące, że trening mózgu może pomóc astronautom poprawić ich zdolności poznawcze, co może mieć kluczowe znaczenie dla rozważanych długoterminowych misji kosmicznych w nadchodzących latach. Ćwiczenia użyte w pilocie pochodzą z Aplikacja do treningu mózgu BrainHQsprzedawany przez pozytologia.

„Nasze rozumienie mózgu zmieniło się dramatycznie na przestrzeni lat” – mówi Mona Attara, starszy badacz w Posit Science. „Mózg nie jest złożony. Może przystosować się do uczenia się i rozpoznawania nowych wzorców.”

Attara dodał, że trening poznawczy ze zwierzętami dał pozytywne rezultaty. „Spędziliśmy dziesięciolecia ulepszając mózgi szczurów i zwierząt”.

Aplikacja BrainHQ do treningu mózgu nazywa się Double Decision i jest technologią przyspieszonego treningu pierwotnie opracowaną przez BrainHQ Dr Carlin Paul i dr Daniel Roenker, którzy udostępnili go za pośrednictwem Visual Awareness, Inc. W 2008 roku Pos Science uzyskał świadomość wizualną i współpracował z dr. Bal i dr. Roenker do stworzenia Double Decision – zaktualizowanej wersji technologii.

Technologia Acceleration Training firmy Double Decision zachęca mózg do zwiększenia szybkości przetwarzania, szybciej wydobywając informacje wizualne. Zmusza również uczestnika do pracy na granicach jego użytecznego pola widzenia, stopniowo rozszerzającego się na zewnątrz. Robi to, skupiając uwagę użytkownika na zadaniu na środku ekranu. wideo Pokazuje, jak działa technologia.

Al-Atara wskazał, że aplikacja była używana do treningu wojskowego i sportowego w celu zwiększenia wydajności. Dodała, że ​​niektóre badania z aplikacją obejmują poprawę zdolności poznawczych osób po 60 roku życia, co wskazuje, że aplikacja może pomóc w poszukiwaniu sposobów na spowolnienie rozprzestrzeniania się demencji i innych chorób, w których mózg ulega pogorszeniu .

READ  SpaceX Dragon jest zaśmiecony naukowymi towarami do analizy

„Nawet jeśli jesteś starszy i zdiagnozowano twój stan, twój mózg nadal zachowuje zdolność adaptacji” – powiedział Atara.

Jak astronauci w myślach

NASA wykorzystała tę technologię w swoim badaniu pilotażowym dotyczącym zwiększania zdolności poznawczych / rezerw za pomocą oprogramowania (ICARUS), rekrutując pracowników Johnson Space Center o cechach wieku, wykształcenia i temperamentu podobnych do społeczności astronautów. Uczestnicy zostali poproszeni o trenowanie na BrainHQ. Wydajność poznawczą mierzono za pomocą testów BrainHQ, a także Cognition Test Battery, niezależnego zestawu testów oprogramowania opracowanego specjalnie dla NASA i obecnie wykorzystywanego w badaniach astronautów.

W badaniu pilotażowym poproszono pięciu uczestników o trenowanie na BrainHQ przez łącznie 18 sesji w ciągu 90 dni, co łącznie zajęło około 15 godzin szkolenia. Wszyscy uczestnicy poprawili zarówno wewnętrzne pomiary w ćwiczeniach BrainHQ (średnio 71% wzrost surowych pomiarów wydajności), jak i w Cognitive Test Battery (CTB) NASA, wykazując średni wzrost o 19% w CTB.

Badanie pilotażowe wykazało wykonalność i dostarczyło danych na potrzeby dodatkowego badania o odpowiedniej wielkości, dla którego ubiega się o finansowanie, aby wykazać znaczenie tych wstępnych ustaleń.

El-Atara powiedział, że po zakończeniu dalszych badań NASA prawdopodobnie rozważy użycie aplikacji do treningu mózgu na samych astronautach.

PositScience oferuje teraz bezpłatną aplikację do treningu mózgu BrainHQ w ramach wiodących krajowych i pięciogwiazdkowych planów Medicare Advantage oraz za pośrednictwem wiodących centrów medycznych, klinik i społeczności. Konsumenci mogą codziennie wypróbować bezpłatny trening BrainHQ o godz http://www.brainhq.com.

Spencer Chin jest starszym redaktorem w Design News zajmującym się nowinkami elektronicznymi. Ma wieloletnie doświadczenie obejmujące rozwój komponentów, półprzewodników, podsystemów, zasilania i innych aspektów elektroniki z punktu widzenia biznesu/łańcucha dostaw i technologii. Można do niego wejść o godz [email protected]