Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

António Guterres mówi ONZ, że świat musi obudzić się na zmiany klimatyczne – na żywo | wiadomości ze świata
10:08

Bolsonaro promuje „wczesne leczenie” Covid w mowie
09:37

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, który dziś rano ma otworzyć Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, przeżywa ciężkie chwile w Nowym Jorku, gdzie był ścigany przez rozwścieczonych protestujących i skarcony przez czołowych polityków za ignorowanie szczepień przeciwko Covidowi.

W ciągu kilku godzin po przybyciu do Wielkiego Jabłka w niedzielę skrajnie prawicowy lider Brazylii został upomniany przez burmistrza miasta, Billa de Blasio, który Powiedziała Aby ci, jak Bolsonaro, którzy odmówili dźgnięcia nożem, nie „przeszkadzali” w wizycie w Nowym Jorku.

READ  Truss ostrzega, że ​​kryzys rosyjsko-ukraiński to „niebezpieczny moment dla świata” Rosja

w poniedziałek Boris Johnson Wykorzystał również spotkanie z Bolsonaro, którego prezydentura prawie 600 000 Brazylijczyków zmarło z powodu Covid, aby przeforsować szczepienia, mówiąc przywódcy Brazylii, że przyjął podwójną wpadkę.

Tymczasem brazylijscy protestujący ścigali swojego prezydenta w Nowym Jorku, by skrytykować jego „śmiertelną” reakcję na pandemię COVID-19. syn Bolsonaro, Eduardo, Został skarcony podczas próby odwiedzenia Apple Store. We wtorek rano Bolsonaro, najwyraźniej zaniepokojony atakami, zamieścił na Twitterze wideo, w którym nazwał tych krytyków „bezmózgą” mniejszością z „gównem” w głowach.

minister zdrowia Bolsonaro, Marcelo Quiroga, Byłam Kamera trzasnęła ze złością, wskazując na protestujących z hasłem „zejdź z ciebie”., który wywołał sensację w Brazylii.

„Jedna zniewaga po drugiej” – napisała na Twitterze brazylijska dziennikarka Vera Magalhaes po tym, jak de Blasio zamieścił na Twitterze listę nowojorskich stron do szczepień dla Bolsonaro. „Mamy pariasa w prezydenturze”.

zaktualizowany
09:36

zaktualizowany
09:21

zaktualizowany
09:17