Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Antem Panghal szokuje mistrza świata Barisa, ale przegrywa w półfinale

Antem Panghal szokuje mistrza świata Barisa, ale przegrywa w półfinale

Antem Panghal zszokował obecną mistrzynię Olivię Dominique Parrish w drodze do półfinału mistrzostw świata, ale zabójczy bieg młodej zapaśniczki został zatrzymany w finałowej czwórce, pozostawiając ją walczącą o brązowy medal i miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu tutaj w środę.

Panghal, zapaśniczka ważąca 53 kg, przegrała swój półfinałowy mecz z nr 23 świata Vanessą Kaladzinską – Białorusinką występującą jako neutralna zawodniczka – 5:4 na punktach technicznych.

Hinduska nadal może jednak uzyskać kwalifikację olimpijską, jeśli wygra mecz o brązowy medal lub zwycięży w meczu pomiędzy przegranymi w walce o brązowy medal.

Podkreślając swój rozwój i płynne przejście z kategorii juniorek do kategorii seniorów, dwukrotna mistrzyni do lat 20 wygrała pierwsze trzy mecze dnia i dostała się do półfinału, mimo że pozostali indyjscy zawodnicy rywalizowali w swoich kategoriach.

Dwukrotny mistrz do lat 20, Bangal, na początku meczu z US Parrish stracił 0:2, ale już w pierwszej rundzie pokonał swojego przeciwnika 3:2.

Później przewyższyła Polkę Roksanę Martę Zasinę swoją przewagą techniczną, a następnie pokonała Rosjankę Natalię Malyshevą 9:6, która rywalizowała jako neutralna zawodniczka.

Wcześniej American Parrish wkroczył do akcji szybkim ruchem po ataku prawą nogą. 19-letni Hindus zaczął spokojnie, dobrze się bronił, udaremniając dwie podobne próby i do końca pierwszej połowy nie stracił już punktów.

Kontynuując silną obronę, Panghal nie pozwoliła Parishowi na żaden atak, w wyniku czego Amerykanka została postawiona na zegarze.

Panghal chwycił Amerykanina za lewą nogę i zamienił ją w udane obalenie, które wyrównało grę. Próbowała założyć opaskę na nogę, ale nie mogła wykonać tego ruchu.

Amerykanin stracił punkt z powodu negatywnego nastawienia. Rozpoczęły się zapasy na stojąco, a Panghal obroniła swoją niewielką przewagę i zwyciężyła.

Na pokonanie Zasiny w kolejnym meczu potrzebowała zaledwie minuty i 38 sekund, pokonując polską zapaśniczkę przewagą techniczną i awansując do ćwierćfinału.

READ  Polska Chile WCup Piłka nożna | Sport narodowy

Po dwóch ruchach powalających, Panghal wykonał idealny ruch na nogę, aby błyskawicznie zakończyć walkę.

W ćwierćfinale prowadziła 6:0, ale Natalia z Rosji wróciła po nokaucie i kolejnych punktach na 6:6.

W kontrataku Panghal ponownie przejął inicjatywę. Hinduska powiększyła prowadzenie atakiem lewą nogą, który zamieniła w obalenie. Potem do końca meczu pozostało około 30 sekund, ale Bagal zaprzeczyła swojej przeciwniczce.

Jednak Manisha (62 kg), Priyanka (68 kg) i Jyoti Berwal (72 kg) przegrały swoje mecze i zostały wyeliminowane z turnieju.

Wszystkich 10 zapaśników opuściło już turniej, nie zdobywając kwoty olimpijskiej ani medalu w kategoriach nieolimpijskich.

Wszyscy indyjscy sportowcy rywalizują pod flagą UWW w związku z zawieszeniem federacji zapaśniczej.

To jest wyróżniony artykuł dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów. Aby przeczytać ponad 250 polecanych artykułów każdego miesiąca

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.

To jest Twój ostatni darmowy artykuł.