Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Anioł bitwy postanowił im zaimponować

Anioł bitwy postanowił im zaimponować

Bohaterka filmu, Alita, wygląda jak laleczka, ma oczy mangi i animowane wyrazy twarzy. Aby to osiągnąć, nie czyniąc tego zbyt nierealnym, wykorzystano połączenie akcji na żywo i obrazów generowanych komputerowo. Chociaż los filmu zależał od tego, jak publiczność zareagowała na jego tytułową postać, Rodriguez skupił się na rozwiązaniu problemów w sposób, który miał sens dla niego i Camerona. Rodriguez wyjaśnił ten proces w wywiadzie dla Czasy irlandzkie:

„Martwiliśmy się, jak będą do siebie pasować. Utrzymaliśmy granicę, że nie jest dokładnie człowiekiem. Ponieważ jeszcze kilka lat temu nie mogliśmy sprawić, by wyglądała, jaka jest… nie byłam” w celu zrobić film dla Foxa. Robiłem to dla Jima. Jim i ja jesteśmy kumplami. Więc jeśli nam się to podobało, to właśnie zrobiliśmy. Czułem się, jakbym nosił ze sobą Terminatora dla mojej ochrony. Przypominało to pracę nad niezależnym filmem”.

Aktorka Rosa Salazar (która gra Alitę) odegrała kluczową rolę w ożywieniu postaci na dużym ekranie, poza dostępem do odpowiedniej technologii, która umożliwiła debiut Ality w wersji semi-CGI. Salazar był w stanie przedstawić złożone uczucia Ality w sposób, z którym widzowie mogą się identyfikować, mimo że nie była ona całkowicie człowiekiem.

„Alita: Battle Angel” zawiera futurystyczne kostiumy cyborgów, fajną broń, taką jak ostrze damasceńskie, i sporty ekstremalne, takie jak Motorball. Jednak Alita jest bijącym sercem filmu i to jej związek z innymi postaciami nadaje powieści cyberpunkowej emocjonalnej przewagi. Rodriguez ukierunkował to, co Cameron zrobił najlepiej: używając technologii do tworzenia fikcyjnych światów, które wydają się nieco puste, bez postaci, za którymi warto kibicować.

READ  zaostrzenie się kryzysu na Ukrainie; BAFTA trafiły do ​​Londynu – termin