Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Animation Globe przedstawia Loving Vincent – Polska

Witamy w Animation Globe, gdzie animator HeadStuff Joseph Lloyd analizuje filmy tego modelu z całego świata. Ten wpis dotyczy polskiej animacji 2017 animation kocham Vincenta.

kocham Vincenta Robi coś, co rzadko widujemy w świecie animacji. Polsko-brytyjska produkcja opisująca życie słynnego artysty Vincenta Van Gogha. Film zawiera 65 000 klatek, wszystkie namalowane olejem na płótnie – replikując techniki Van Gogha przez zespół 125 artystów z całego świata. Rezultatem jest wspaniałe świętowanie sympatycznej postaci, dogłębne badanie jego umysłu i animowany styl, który wyróżnia go z tłumu.

Zwycięzca najlepszego pełnometrażowego filmu animowanegoDziesiąty Europejskie Nagrody Filmowe i nominacja do Oscara w tej samej kategorii, kocham Vincenta Jest to pierwsza na świecie długo rysowana kreskówka. Ponadto film przybiera formę rotoskopii, zbliżoną stylistycznie do Skaner Darkley. Obsada – grana przez niektórych znanych aktorów, w tym naszych Saoirse Ronan i Chrisa O’Dowda – kręciła swoje sceny przed zielonym ekranem. Działo się tak, zanim redaktorzy skomponowali obrazy Van Gogha jako tła, a grupa artystów przyjeżdża do Polski, aby zamalować każdą klatkę w sześcioletnim procesie produkcyjnym.

Jeśli chodzi o fabułę, film podąża za młodym mężczyzną (Douglas Booth), który podąża śladami Van Gogha, aby przekazać zmartwionemu artyście ostateczną wiadomość. Robiąc to, zaczyna badać działania, które miały miejsce w ostatnich dniach życia Van Gogha.

Napisany i wyreżyserowany przez Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana, ten wyraźnie pasjonujący projekt podbił serca świata, przynosząc ponad 42 miliony dolarów w kasie przy budżecie wynoszącym zaledwie 5,5 miliona dolarów. Dzieje się tak dzięki wyrazistemu obrazowi, przywołuje takie prace Van Gogha, jak Gwiaździsta noc, Portret listonosza Josepha Roulina czy Pole pszenicy z krukami, oraz sposób, w jaki artysta przedstawia się jako niezwykle bliska, ale bardzo złożona osoba.

READ  Organista wykona muzykę polską w Corvallis | Życie w środkowej dolinie

Prawie 100 prac artysty zostało odtworzonych w kocham Vincenta, co było niewątpliwie ogromnym zadaniem. Współreżyser Copella wymyślił ten projekt po przeczytaniu listów Van Gogha i chciał opowiedzieć historię swojego życia. Jako ilustrator znalazłem w jego twórczości coś, czym musisz się podzielić. Zaczynając od życia jako pomysłu na film krótkometrażowy, filmowcy byli w stanie wymyślić sposób na połączenie elementów rotoscopingu, grafiki komputerowej, aktorstwa na żywo i malowania, aby uzyskać ostateczny, oszałamiający wizualnie film.

Farba musiała zostać dodana w taki sposób, aby uchwycić pociągnięcia pędzla medium i pomóc pokazać płynność ruchu w stylu Van Gogha, utrwalając jego istotę w każdym ujęciu. Trzeba było dokonać pewnych poprawek w palecie, z pewnymi poprawkami, aby były poprawne lub aby umożliwić różne rozmiary płótna, aby pasowały do ​​proporcji filmu. Widz widzi, jak Van Gogh wchodzi i wychodzi z fotosów i scen, takich jak obrazy, zmieniając styl malowania, aby odzwierciedlić fazy eksperymentalne i zmiany w stylu artysty.

kocham Vincenta Animacja jak żadne inne, film, który próbuje zrobić coś wyjątkowego i rzadko oglądanego ze względu na samą złożoność i szczegóły. W związku z tym styl pasuje do unikalnego tematu – film wydaje się naprawdę mocną celebracją człowieka i jego ponadczasowej pracy. Niektórzy twierdzą, że zespół produkcyjny spędził nad tym projektem zbyt dużo czasu. Inni twierdzą, że konieczne było zaprezentowanie niesamowitego dzieła, które sam Van Gogh mógł uznać za arcydzieło.

Kredyt na zdjęcia premium