Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

ANIMARKT 2022 Otwiera drzwi do zastosowań dla warsztatów i organizacji

Nagrody na najważniejszych festiwalach animacji, a nawet nominacje do statuetki Oscara. ANIMARKT Stop Motion Forum w Łodzi to miejsce, w którym twórcy mogą realizować swoje marzenia o pracy w branży animacji. Teraz podobna szansa otwiera się dla innych projektów poklatkowych Właśnie rozpoczął się nabór do udziału w sekcji Promocja i Warsztaty ANIMARKT 2022. Zgłoszenia poprzez formularze on-line można składać do końca sierpnia.

Warsztaty Pitching i MASTERS są częścią ANIMARKT Stop Motion Forum, jednego z najważniejszych wydarzeń w branży animacji na świecie.

Spektakl jest sekcją konkursową Forum poklatkowe ANIMARKT, poświęcony krótkim animacjom poklatkowym, które powstają z całego świata. Daje to niepowtarzalną okazję do zaprezentowania projektu przed ekspertami z branży animacji, pozyskania partnerów i wygrania nagród, które wesprą ich procesy produkcji filmowej i otworzą przed nimi ścieżki kariery.

Wielokrotnie udowodniono, że nagroda w ANIMARKT Pitching bezpośrednio przekłada się na przyszłość artysty i jego projektu. – potwierdza Agnieszka Kowalewska-Skowron z firmy MOMAKIN, organizatora Forum Stop Motion ANIMARKT. – Podczas ANIMARKT Daria Kashiva zaprezentowała kreskówkę „Córka”, która była nominowana do Oscara w 2020 roku dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego.

W tym roku po raz pierwszy zamówienia na Pitching ANIMARKT mają dwie formy. Jeden z nich dotyczy krótkich projektów filmowych w fazie rozwoju (przynajmniej pierwszy szkic scenariusza, który zajmuje mniej niż 26 minut). Drugi dotyczy filmów fabularnych, seriali lub programów telewizyjnych na każdym etapie produkcji. Haczyk polega na tym, że 80% projektu musi być zaplanowane jako animacja poklatkowa. Spośród wszystkich nadesłanych wniosków komisja selekcyjna wybierze 15 projektów w pierwszej kategorii i 10 w drugiej kategorii. Finaliści spotkają się jesienią w Łodzi (Polska), aby walczyć o nagrody i zbliżyć się do realizacji swoich pomysłów. Na zgłoszenia do działu Pitching organizatorzy czekają do 31 sierpniaWyniki rekrutacji zostaną ogłoszone w 20 września.

READ  Historia przetrwania podziemia w czasie wojny w Polsce

Jak co roku, finaliści prezentacji przed wygłoszeniem przemówień przejdą szkolenia z zakresu wystąpień publicznych i technik prezentacji, pisania scenariuszy, produkcji czy budowania lalek.

ANIMARKT otwiera również zapisy na warsztaty w: panowie Sekcja. – Wszystkie warsztaty są bezpłatne i jak zawsze prowadzone przez uznanych na całym świecie ekspertów – Mówi Paulina Zacharekpartner w organizacji Forum poklatkowe ANIMARKT. – Zajęcia są również świetną okazją do poznania ludzi z branży animacji, wymiany kontaktów i pomysłów na każdy rodzaj animacji. To także okazja do zdobycia wiedzy od światowej sławy twórców.

Uczestnicy mogą wybierać spośród warsztatów poświęconych tworzeniu serii dla dzieci oraz animacji postaci. Pierwszą poprowadzi Christoph Erbes, międzynarodowy konsultant ds. mediów dziecięcych, który wcześniej pracował m.in. w Canal + International. Pełnił również funkcję dyrektora programów dla S-RTL Disney i Nickelodeon oraz dyrektora zarządzającego Fox Kids Europe. Podczas zajęć z Christophem Erbesem uczestnicy dowiedzą się, jak budować wykreowaną historię i jak zachować oryginalność, jednocześnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku. Warsztat drugi – animacja postaci poprowadzi Thiago Calzado, który pracował przy takich produkcjach, jak nominowany do Oscara „Isle of Dogs” Wesa Andersona, a obecnie animuje „Pinokio” Guillermo Del Toro w serwisie Netflix. W Łodzi skupi się na aktorstwie w filmach fabularnych i pracy animatora w takich produkcjach. Opowie o tworzeniu kadru z komentatorami i lalkami, szukaniu odniesienia do akcji na żywo, komunikowaniu się z reżyserem czy poruszaniu się względem światła lub scenografii. Aby wziąć udział w warsztatach podczas ANIMARKT Stop Motion Forum 2022, uczestnicy muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej oraz dołączyć wymagane materiały – CV i showreel. Liczba miejsc na oba kursy jest ograniczona. Termin nadsyłania zgłoszeń to 31 sierpnia. Listy zostaną ogłoszone w dniu 1 października.

The Forum poklatkowe ANIMARKT Odbędzie się wyjątkowo od Od 5 do 8 listopada 2022 r. w Łodzi. Oprócz konkursu i warsztatów Pitching, program główny będzie składał się z lekcji mistrzowskich i dyskusji panelowych. Forum nie może się odbyć bez pionu biznesowego nastawionego na networking w branży czy sesje rekrutacyjne dla światowych studiów animacji.

READ  Recenzja: Nowy dramat kryminalny ITV Holdings utrzymuje uwagę widzów na irlandzkiej giełdzie papierów wartościowych Blarney

Współfinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego. Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

___

Więcej o wydarzeniu już dziś www.animarkt.pl.

Link do formularza rejestracyjnego do promocji: https://bit.ly/ANIMARKT_Pitching_en

Link do formularza rejestracji warsztatu:

rozwój: https://bit.ly/Christoph_Erbes_en

Wstrzymaj animację: https://bit.ly/Thiago_Calcado_en

___

Forum poklatkowe ANIMARKT To jedyne na świecie wydarzenie branżowe, które skupia się na najważniejszych problemach i wyzwaniach w produkcji animacji poklatkowej. Głównym celem wydarzenia jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń i praktyk pomiędzy filmowcami, dystrybutorami, nadawcami, producentami, dostawcami usług animacyjnych oraz przedstawicielami branży na wszystkich poziomach zaawansowania iz całego świata. impreza organizowana przez Momakina, który łączy świat animacji, produkcji, dystrybucji i międzynarodowej promocji. Specjalizuje się w animacji poklatkowej i wspiera projekty animacyjne na każdym etapie ich powstawania: od planowania i finansowania, przez produkcję, po dystrybucję.