Anglia Kobiety 8:0 Norwegia: Beth Meade zdobywa hat-tricka przeciwko lwicom, bijąc rekordy w Norwegii |  wiadomości piłkarskie

Anglia Kobiety 8:0 Norwegia: Beth Meade zdobywa hat-tricka przeciwko lwicom, bijąc rekordy w Norwegii | wiadomości piłkarskie

Anglia osiągnęła swój historyczny sukces, gdy hat-trick pomógł Beth Mead w oszałamiającym zwycięstwie 8-0 nad Norwegią w drugim meczu grupowym na Euro 2022.

Żadna drużyna nie strzeliła ośmiu goli w jednym meczu Euro, zarówno w rozgrywkach mężczyzn, jak i kobiet, dopóki Lwice nie wybuchły na stadionie AMEX. Zwycięstwo pozwoliło im również zakwalifikować się do ćwierćfinału jako zwycięzcy grupy A, z punktami bezpośrednimi, co oznacza, że ​​są niepokonani na szczycie.

Podczas gdy ich mecz otwarcia z Austrią był napięty i nieco spójny, Anglia w końcu zaciągnęła hamulec ręczny przeciwko norweskiej drużynie, o której mówiono przed turniejem jako Dark Horses, z show, które wiele mówiłoby o lwicach jako zwycięzcach zawodów. .

Rzeczywiście, to Norwegia wyglądała lepiej w pierwszych 10 minutach, ponieważ najbardziej oczekiwany, najtrudniejszy mecz Anglii w grupie rozpoczął się od poważnej pracy w defensywie.

Ale od 12. minuty Anglia przejęła kontrolę nad ich zadaniem i nie zachwiała się.

Anglia otrzymała wczesny rzut karny po tym, jak obrończyni Manchesteru United Maria Thorsdottir sfaulowała Ellen White. Georgia Stanway natychmiast wyrównała piłkę i pomimo nieco przedłużonego oczekiwania na oddanie rzutu nie straciła skupienia, wystrzeliwując piłkę obok bramkarza.

Norwegia miała niewiele okazji w pierwszej połowie między pierwszą a drugą bramką, ale Anglia po trzech minutach podwoiła przewagę. Meade podał piłkę w twarz bramki, która została fachowo odparta przez Lauren Hemp i nagrodzona po sprawdzeniu VAR za błąd spalonego.

Beth Meade, środkowa, świętuje po zdobyciu piątego gola Anglii przeciwko Norwegii
obrazek:
Beth Meade strzeliła hat-tricka w zwycięstwie Anglii nad Norwegią

Nie chcąc pozostać na liście bramek, White strzeliła swojego pierwszego gola tego wieczoru – i 51. gola dla Anglii – przed upływem pół godziny. Thorisdottir po raz kolejny nie był w stanie utrzymać Manchesteru City na prowadzeniu. To był wtedy łatwy zwrot, krok i trzepaczka do jajek.

READ  Will Keane: Irlandia powołuje napastnika Wigan do eliminacji do Mistrzostw Świata z Azerbejdżanem | wiadomości piłkarskie

Ale to był siedmiominutowy okres, w którym Anglia poczyniła nieodparte postępy, podwajając przewagę, strzelając już trzy gole.

Meade strzelił czwartego gola w 34. minucie, a białe po raz kolejny odzyskały posiadanie od Marina Megildy’ego, zanim postawiły piłkę na drodze Heima. To było wtedy przejście z jednego skrzydła do drugiego, gdy Meade skinął głową do domu.

Pięć minut później niepowstrzymana Meade strzeliła swojego drugiego gola tego wieczoru, pokonując Julię Blackstead i Thorsdottira, zanim gładko przetoczyła piłkę obok bezbronnego Guru Petersena.

White strzeliła swojego drugiego gola tuż przed przerwą, kiedy trafiła w znakomite podanie Fran Kirby, odbijając głową, a Anglia zakończyła pierwszą połowę z oszałamiającymi sześcioma golami.

Chociaż po przerwie nie było zbyt wiele goli, Anglia zawsze była pod kontrolą, ostatecznie dyktując grę, o której wiemy, że mogą grać na największych scenach. Oczywiście było sporo bramek, które miały się zakończyć w rekordowy wieczór.

Alicia Russo i Beth Mead świętują prowadzenie Anglii 7-0
obrazek:
Alicia Russo strzeliła swojego pierwszego gola w dużym międzynarodowym turnieju dla Anglii

Alicia Russo strzeliła swojego pierwszego gola dla Anglii dziesięć minut po wejściu na boisko jako rezerwowy po pokonaniu Guru Bergsfanda w powietrzu i geście siódmego gola dla Kaczek.

Wisienką na torcie był hat-trick Meade na krótko przed rozpoczęciem meczu. Thorisdottir ponownie popełnił błąd, nie zdołał powstrzymać początkowej próby Keiry Walsh i pozwolił Meadowi strzelić oszałamiającą ósmą bramkę tego wieczoru.

W rezultacie Anglia wspina się na szczyt grupy A i prosto do play-offów. Na stadion AMEX wrócą we wtorek, by zmierzyć się z wicemistrzem drugiej grupy. Na nieszczęście dla Irlandii Północnej wynik oznacza, że ​​odpadną z pierwszego dużego turnieju międzynarodowego po przegranej 2:0 z Austrią w poniedziałek.

Punkty do dyskusji w Anglii: Nie podejrzewaj bieli, lwice lekceważą „presję”

Anglia Elaine White świętuje po strzeleniu trzeciego gola dla swojej drużyny
obrazek:
Ellen White z Anglii świętuje po zdobyciu trzeciego gola dla swojej drużyny

Anglia odniosła rekordowe zwycięstwo nad dwukrotnymi mistrzami Europy Norwegami, aby awansować do grupy pierwszej. Czego nauczyliśmy się z drugiej rundy?

READ  Co oglądać w sporcie WPIAL 14 kwietnia 2023 r.: Test niepokonanych twarzy Montoura

czytam tutaj

Co dalej?

Anglia kończy kampanię w fazie grupowej Euro 2022 meczem z Irlandią Północną w St Marys w piątek wieczorem o 20:00.

Austria jest obok Norwegii na stadionie AMEX w Brighton, a mecz rozpoczyna się w tym samym czasie.