Anglia Kobiety 1-0 Austria: Beth Maid Loop widzi lwice na otwarciu Euro 2022 |  wiadomości piłkarskie

Anglia Kobiety 1-0 Austria: Beth Maid Loop widzi lwice na otwarciu Euro 2022 | wiadomości piłkarskie

Anglia rozpoczęła swoją wyczekiwaną kampanię na Euro 2022 od zwycięstwa 1:0 nad Austrią na Old Trafford dzięki trafieniu Beth Mead w pierwszej połowie.

Nie był to przekonujący występ lwic w meczach na rozgrzewkę, ale chodziło o ich pracę, że wyszły z trzema punktami z tego, co byłoby kluczowym graczem w skórce od banana.

Ale cel Meada nie był łatwy. Dostała świetne podanie od Georgii Stanway, a kiedy jej koleżanka z Arsenalu, Manuela Zinsberger, wyszła jej na spotkanie, Meade przerzucił piłkę nad bramkarzem.

Karina Weininger była tam, aby wyrwać piłkę z linii, ale jedno spojrzenie na jej zegarek i sędzia Marta Huerta de Aza strzeliła. VAR również sprawdził decyzję, ale gol pozostał.

Zmieniło się to z meczów towarzyskich, z Anglią strzeloną w pierwszej połowie i niewiele lepszą w drugiej, ponieważ w ciągu ostatnich kilku tygodni osiągnęli lepsze wyniki niż rywale.

obrazek:
Beth Meade strzeliła gola w pierwszej połowie, co okazało się zwycięskim golem

Jest jednak nadzieja na kojące zwycięstwo przed 68 871 kibicami – rekordowa frekwencja na mecz Euro kobiet – gdy Anglia zwyciężyła w grupie A przed Norwegią i Irlandią Północną w czwartkowy wieczór w St Mary’s.

Podobnie jak w meczach towarzyskich z Lwicami, pierwsza połowa była pełna okazji – choć przynajmniej tym razem strzeliły bramkę w pierwszych 45 minutach.

W ciągu 11 minut Anglia miała dwie niesamowite szanse. Elaine White, która w pierwszej połowie widziała wiele okazji, które ją przemykały, zobaczyła swój pierścień na głowie w rękach Zinsbergera. Kilka sekund później Lauren Hemp wykonuje spóźnioną rundę do tylnego słupka, ale jej głowa jest powiększona nad poprzeczką.

Leah Williamson, środkowa, gesty podczas meczu piłki nożnej kobiet Euro 2022 pomiędzy Anglią a Austrią na Old Trafford w Manchesterze w Anglii, środa, 6 lipca 2022 r. (AP Photo/Rui Vieira)
obrazek:
Anglia zachowała czyste konto w meczu otwarcia w fazie grupowej Euro 2022

Po tym, jak Med dał Anglii dramatyczne prowadzenie, White ponownie potrząsnął głową dwukrotnie, wydając sfrustrowany ryk, gdy połowa weszła w przerwę.

Austria mogła wyrównać na krótko przed końcem pierwszej połowy. W połowie Millie Bright dośrodkowała Barbary Dunst do Laury Versinger, ale Meade wrócił na czas, by zobaczyć, jak Austriacka siatkówka leci szeroko.

Druga połowa zajęła trochę czasu, aby znaleźć rytm, mimo że obie grupy kibiców lśniły swoimi zespołami. Fran Kirby sprowadził Zinsbergera w pierwszej połowie szans, a Sarina Wegman po godzinie prowadziła Alicię Russo, Ellę Tone i Chaula Kelly.

Georgia Stanway świętuje z Beth Mead (z prawej) po tym, jak Anglicy postawili 1:0 przeciwko Austrii w meczu otwarcia Euro 2022 na Old Trafford.
obrazek:
Georgia Stanway świętuje z Beth Meade po swoim golu

Toone i Kelly też mieli swoje szanse. Kilka fajnych dryfów w Austrii sprawiło, że Toone otworzył się na czas nieokreślony w obszarze, ale poślizg sprawił, że piłka wiła się szeroko. Potem Kelly również wysłała solidny wysiłek za post.

READ  Puchar Świata w rzutkach: Anglia, Walia i obrońcy tytułu Szkocja dochodzą do ćwierćfinału | strzały wiadomości

W ciągu ostatnich dziesięciu minut Mary Earps została w końcu wezwana i wzięła udział w teście. Dunst zmusza ją do odrzucenia wysiłku curlingu, zanim Nicole może odmówić Belli. Celebrowany przez angielskich fanów jako cel, Earps pił do uwielbienia, zanim szybko wrócił na swoją pozycję.

Jej oszczędności utrzymały Anglię w czołówce i ostatecznie z sukcesem rozpoczęły Euro 2022.

Wegman: Niesamowita atmosfera | „Anglia powinna była zdobyć więcej”

Menedżerka reprezentacji Anglii Sarina Weigman:

„To była świetna okazja. Żadnych innych słów. Niewiarygodne. Granie tutaj na Old Trafford, z 70 000 ludzi, którzy robili dużo hałasu i stali za nami, było naprawdę niesamowite i mam nadzieję, że będą nadal przychodzić, co zrobią.

„Wcisnęliśmy trochę () ostatnią trzecią. Stworzyliśmy wiele okazji, ale ostateczny szlif lub wybór piłki do strzału, dośrodkowania lub zmierzenia się z kimś, możemy zrobić to lepiej. Ale najważniejsze jest to, że że strzeliliśmy gola, zachowaliśmy czyste konto, co jest świetne, zdobyliśmy trzy punkty.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Po wygranym 1:0 meczu Anglii z Austrią w meczu otwarcia Euro 2022, Elaine White powiedziała, że ​​Lwice chcą, aby wszyscy byli dumni z tej reprezentacji Anglii.

„Na rajdzie po meczu powiedziałem, że to była dobra wygrana i gratuluję pierwszego zwycięstwa w turnieju. Ten start jest bardzo ważny, daje impuls zespołowi i kibicom, więc to było bardzo ważne.

„Mieliśmy kilka dobrych momentów w grze, powinniśmy byli strzelić więcej, ale mieliśmy też kilka trudnych momentów, które mieliśmy, które były dobre. Przeszliśmy przez dwa etapy gry. Nie zaczęliśmy dobrze, potem kontrolowali gry i odłóż je z powrotem na połowę.

„To sprawiło, że był bardzo zwarty, bardzo fizyczny i dobrze zorganizowany. Zademonstrowaliśmy dobry występ, ciągle poruszaliśmy piłką, często znaleźliśmy Keirę (Walsh), a potem strzeliliśmy, to był naprawdę dobry gol, zamierzał pomóż w zdobyciu drugiego gola zaraz po.

Po tym, jak Anglia pokonała Austrię w meczu otwarcia Euro 2022, Georgia Stanway powiedziała, że ​​mecz był fantastyczny, ale przyznała, że ​​jest miejsce na poprawę.

„Myślałem, że zmiany miały wpływ. To mówi coś o Austrii, oni też wykonali dobrą robotę, ale myślę, że kiedy weszli, mieliśmy świetną okazję. Po tym nastąpił kontratak z Chloe Kelly, gdzie mogliśmy więcej go”. Po raz kolejny ukazuje się głębia zespołu.

READ  Indonezja została pozbawiona organizacji Mistrzostw Świata U-20 przez FIFA

„Norwegia będzie bardzo trudnym przeciwnikiem, tak jak Austria była również twarda. Chcemy po prostu zagrać w naszą najlepszą grę. Mieliśmy tak wiele faz, z tego, co tak naprawdę dziś wyjmujemy, jest to, że w pewnym momencie możemy utrzymać piłkę , bądź spokojniejszy. Następnie zacznij kontrolować”. Nie chcesz być cały czas w fazie przejściowej, to jest gra biegowa i chcesz, aby była to gra w piłkę nożną.

Co dalej?

Anglia i Austria wróciły do ​​pracy w poniedziałek. Lwice zmierzą się z Norwegią na Amex Stadium (20:00), a Austria zmierzy się z Irlandią Północną w St Mary’s (17:00).

Pierwsza grupa zakończy się w piątek 15 lipca. Anglia zmierzy się z Irlandią Północną w Southampton, a Austria z Norwegią na stadionie AMEX. Oba mecze rozpoczną się o 20:00.

Śledź Euro 2022 na Sky Sports

Śledź najnowsze wiadomości o Euro 2022 w Sky Sports i Sky Sports News tego lata.

Relację zapewni Caroline Parker, gospodarz Sky Sports WSL, wraz z Jessicą Creighton i Kyle Walkerem. W międzyczasie Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk i Laura Bassett przedstawią analizę podczas całego turnieju.

Dołączą do nich weteranka Karen Bardsley i obrończyni Manchesteru City Esme Morgan.

Eksperci i nadawcy będą obsługiwać mobilny autobus prezentacyjny Sky Sports Women’s Euro 2022, który będzie podążał za zespołem Sky Sports News w całym kraju na różne stadiony, na których odbywają się mecze.

Ponadto główny podcast piłkarski Sky Sports zostanie przemianowany na Sky Sports Women’s Euros Podcast od 21 czerwca. Będzie on prowadzony przez Charlotte Marsh i Antona Toloya i będzie zawierał ekskluzywne wiadomości, wywiady z graczami, a także bogaty program wokół turnieju.

Grupa B: Niemcy – Dania – godz. 20:00 na London Community Stadium

READ  Pogacar traci kluczowego kolegę z drużyny Majkę przed etapem TDF Pirenejów

Grupa A: Austria – Irlandia Północna – 17:00 czasu mariackiego

Grupa A: Anglia – Norwegia – o 20:00 na stadionie Brighton and Hove Community Stadium

Grupa A: Irlandia Północna – Anglia – 20:00 czasu mariackiego

Grupa A: Austria-Norwegia rozpocznie się o 20:00 na stadionie Brighton & Hove Community Stadium

poniedziałek 18 lipca

Grupa D: Islandia – Francja – start o ósmej wieczorem na stadionie w Nowym Jorku

Grupa D: Włochy – Belgia – godz. 20:00 na stadionie Manchester City Academy

Faza pucharowa

Ćwierćfinały

Środa 20 lipca

Ćwierćfinały 1: Grupa zwycięzców A – Wicemistrzowie z grupy B – Start o 20:00, Brighton & Hove Community Stadium

Czwartek 21 lipca

Ćwierćfinał 2: zwycięzcy, grupa B – zdobywcy drugiego miejsca, grupa A – początek o 20:00 na London Community Stadium

piątek 22 lipca

Ćwierćfinały 3: Grupa zwycięzców C – zdobywcy drugiego miejsca w grupie D – start o 20:00 w Lee Sports Village

Ćwierćfinał 4: zwycięzcy, grupa D – drugie miejsce w grupie C – początek o 20:00, stadion w Nowym Jorku

półfinał

wtorek 26 lipca

Półfinały 1: ćwierćfinaliści 1 – ćwierćfinaliści 3 – początek o 20:00, Bramal Lane