Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Angela Merkel News: Największa partia opozycyjna w Niemczech wzywa do wyjścia z Unii Europejskiej | Świat | Aktualności

Skrajnie prawicowa partia Alternatywa dla Niemiec, największa partia opozycyjna w kraju, obiecała porzucić Unię Europejską, jeśli zostanie wybrana. Według reportera DW Hansa Pfeiffera, niemieccy przywódcy są wezwani do „naśladowania Wielkiej Brytanii i opuszczenia bloku kierowanego przez Brukselę”. Oficjalny manifest wyborczy partii również zapowiada opuszczenie strefy euro.

Postulaty zostały rozstrzygnięte na konferencji w ten weekend, przed wyborami krajowymi we wrześniu.

W głosowaniu uczestnicy w swoim wystąpieniu opowiedzieli się za wyjściem Niemiec z Unii Europejskiej.

W przemówieniu do partii delegat AfD powiedział wiwatującym tłumowi: „Jeśli Niemcy mają żyć, Unia Europejska musi umrzeć”.

W oświadczeniu stwierdzono, że wyjście Niemiec z bloku jest „konieczne”, ale członkowie domagali się także utworzenia „nowej europejskiej wspólnoty gospodarek i interesów”.

Tylko w: Chiny utworzyły „gorącą linię”, aby zgłaszać obywateli atakujących kraj

Mimo trwającej pandemii 600 delegatów AfD spotkało się kontrowersyjnie w Dreźnie.

AfD starała się zaapelować do krytyków niemieckiej polityki wobec koronawirusa i tych, którzy protestowali przeciwko środkom blokującym.

Dziesiątki tysięcy demonstrantów wyszło w zeszłym roku na ulice Niemiec w związku z zamknięciem.

Partia próbowała przedstawić się jako partia przeciwna blokadom na swoim weekendowym zjeździe, starając się zdobyć poparcie przed wrześniowymi wyborami.

„Partia Alternatywa dla Niemiec chce pokazać tę orgię z zakazu, z tego więzienia, z tego szalonego zamknięcia i nie ma takiej potrzeby” – powiedział współprzewodniczący Joerg Muthen na konferencji.

Delegaci poparli decyzję dotyczącą koronawirusa hasłem „Niemcy, ale normalne”, które obejmuje odrzucenie masek na twarz w szkołach i zakończenie „nieproporcjonalnych” zamknięć.

Niemcy walczą obecnie o powstrzymanie trzeciej fali epidemii, a rząd Angeli Merkel planuje wprowadzić ogólnokrajowe środki.

We wrześniu wybory będą pierwszymi od 16 lat, w których odchodząca z polityki kanclerz Merkel nie weźmie udziału.