Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Android TV 13 oficjalnie uruchomiony

Android TV 13 oficjalnie uruchomiony

Android TV 13 jest już oficjalny, ale prawdopodobnie nie należy spodziewać się, że w najbliższej przyszłości pojawi się na urządzeniach konsumenckich. Jest to bardziej kamień milowy dla programisty niż cokolwiek innego, ponieważ aktualizacje Android TV są generalnie wolniejsze i mniej obszerne niż zwykłe aktualizacje Androida. Nawet urządzenia Google Chromecast właśnie otrzymały Android TV 12 na początku tego roku.

Nawet gdybyś miał dzisiaj otrzymać OTA, raczej nie zauważysz żadnych większych zmian, ponieważ większość nowych dodatków do wersji 13 to dodatki zaplecza skierowane do programistów. Interfejs użytkownika jest w większości taki sam. Możesz przeczytać w całości Dziennik zmian tutajale nadal zwracamy uwagę na kilka najważniejszych wydarzeń.

Regulowana przez użytkownika rozdzielczość i częstotliwość odświeżania na obsługiwanych urządzeniach źródłowych HDMI to dwie ostatnie rzeczy. Ulepszono ogólne oszczędzanie energii na poziomie systemu operacyjnego, w tym dodano metody, które umożliwiają urządzeniu wstrzymanie odtwarzania, jeśli sygnał HDMI zmieni się na coś nowego. Interfejsy API AudioManager obsługują teraz wywłaszczające ścieżki audio dla obsługiwanych formatów audio i grup mówców.

W Android TV 13 dostępne jest nowe API układów klawiatury, które umożliwia wybór różnych układów językowych dla zewnętrznych klawiatur. Wprowadzane są również pewne zmiany w sposobie obsługi mapowania przycisków klawiatury i kontrolera, specjalnie do użytku przez twórców gier.

Poprawiono również prywatność i dostępność. Przełączniki wyciszania sprzętowego, jeśli są dostępne, są teraz odzwierciedlane w ustawieniach prywatności systemu, a oprogramowanie Asystenta zapewnia nowe opcje kontroli dostępu użytkownika do mikrofonu.

Android TV 13 oficjalnie uruchomiony

Jak powiedzieliśmy, jest mało prawdopodobne, że w najbliższym czasie zobaczysz Android TV 13 na swoim urządzeniu konsumenckim, ale jeśli jesteś programistą, możesz teraz zacząć korzystać z pełnej wersji systemu operacyjnego w zestawie narzędzi ADT-3 lub emulatorze Androida dla TELEWIZJA. .

READ  Koszulka Hi-Fi Rush stanowi kolejny dowód istnienia wersji na Switcha i PlayStation

źródło | Przez