Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Android 13 prawdopodobnie ukaże się we wrześniu

Wraz z biuletynem bezpieczeństwa z sierpnia 2022 r. firma Google opublikowała dziś „Informacje o wersji zabezpieczeń systemu Android 13” i sugeruje, że kolejna główna wersja mobilnego systemu operacyjnego zostanie wydana we wrześniu.

Te informacje o wydaniu Szczegóły „Luki w urządzeniach z systemem Android, które są usuwane w ramach systemu Android 13.” Google wymienia CVE 107 dla Android Runtime, Framework, Media Framework, Package, Platform (z jakiegoś powodu wymienione dwa razy) i System.

Tymczasem łata bezpieczeństwa na poziomie 2022-09-01 wskazuje, że Android 13 pojawi się we wrześniu, chociaż może to być dopiero uruchomienie AOSP (Android Open Source Project).

Urządzenia z systemem Android 13 z poprawką zabezpieczeń na poziomie 2022-09-01 lub nowszym są chronione przed tymi problemami (system Android 13 wydany w AOSP będzie miał domyślną poprawkę zabezpieczeń na poziomie 2022-09-01).

Jednak ten poziom bezpieczeństwa niekoniecznie wskazuje, kiedy Pixel został wydany. W zeszłym roku Android 12 został wydany w AOSP w początek październikaA aktualizacja Pixela nawet się nie rozpoczęła Po dwóch tygodniach.

Android 13 jest już godny uwagi na początku publicznego programu beta wcześniej niż zwykle. Były tylko dwie zapowiedzi programistów, a pierwsza wersja beta została wydana na miesiąc przed konferencją I/O 2022. Ostatnim miesiącem wskazanym przez Google był lipiec beta 4Niektórzy uważają, że „ostateczna wersja” Androida 13 ukaże się już w sierpniu.

Do dzisiejszego ranka firma Google nie wydała jeszcze poprawki bezpieczeństwa Androida z 12 sierpnia, ale powinna być Nadchodzi piksel. Tymczasem Google powiedział nam w zeszłym tygodniu, że Pixel 6a dostanie Najnowsza wersja Androida 13 Beta.

Więcej o Androidzie 13:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji: