Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Analityk ostrzega, że ​​sukces Switcha OLED „może stanowić precedens dla większej liczby wysyłek w całej branży”

Kolejny Przełącznik Nintendo OLED, poprawiona wersja hybrydowego systemu Nintendo z ulepszonym ekranem i innymi drobnymi poprawkami, wprowadzenie urządzeń na rynek będzie szczególnie interesujące dla firm z całej branży.

Jak już dobrze udokumentowano, Switch OLED będzie sprzedawany za 50 USD więcej niż oryginalny model, mimo że nie zapewnia żadnej rzeczywistej poprawy wydajności na tym urządzeniu. Niedawno raport sugerował, że tylko nowy model OLED Wyprodukowanie każdego egzemplarza kosztuje Nintendo około 10 dolarów drożej, co oznacza jednak, że firma wydaje się być skłonna przyjąć dodatkowe 40 USD za sprzedaż, jeśli konsola odniesie sukces.

Historycznie, gdy konsola do gier była na rynku od czterech do pięciu lat jako Switch, byliśmy przyzwyczajeni do obniżek cen lub znacznie lepszych recenzji sprzętu, aby utrzymać sprzedaż. Oczywiście OLED przełamie ten trend, zamiast podnosić cenę; Podobno Nintendo tak myśli Imponujący moment przełączania Przez jakiś czas będzie wysoko, a może wyżej, a nie niżej.

Tak czy inaczej, reszta branży będzie obserwowała. Według raportu w Czasy japońskie (Wymagane członkostwo), analityk Ace Research Institute Hideki Yasuda powiedział, że jeśli ruch Nintendo się powiedzie, może „ustanowić precedens dla dalszych opłat w całej branży”. Ten sam raport zauważa również, że PlayStation „ściśle monitoruje” reakcję rynku na strategię Nintendo, według urzędnika PlayStation, który chciał pozostać anonimowy.

Trudno powiedzieć, jak dobrze radzi sobie Switch OLED w tym momencie — reakcje fanów i analityków były do ​​tej pory mieszane, a akcje Nintendo spadły o „około 5%” od czasu premiery konsoli — ale jeśli sprzedaż nadal się pojawia, dlaczego Nintendo miałoby zdecydować się na większe zyski? I być może najbardziej niepokojące, dlaczego inni giganci gier nie postanowią pójść w ich ślady w przyszłości?

READ  EA obwinia Halo Infinite za problemy z Battlefield 2042 • Eurogamer.net