science

Analityk NASA uczestniczy w kosmicznym tygodniu dla szkoły podstawowej Boltonton

Uczniowie szkół podstawowych spędzili tydzień na kosmosie i nauce, aby rozpowszechniać informacje o ograniczaniu plastiku i przyczynianiu się do ochrony środowiska. .

Połączyli siły z Cornish Waste Company i gościli ambasadora NASA Paula Brundage i autorkę reklam Learning by Questions (LBQ) Kate Brindle, która czytała historie o przestrzeni dla dzieci.

Ambasadorzy z różnych dziedzin również uczestniczyli i uczyli dzieci, jak tworzyć zabawki kosmiczne, w tym jak zrobić rakiety, skafandry kosmiczne i systemy energii słonecznej z owoców.

St Bede otrzymał również dofinansowanie z programu grantów na edukację inżynierską Instytutu Inżynierii i Technologii na zestawy słuchawkowe wirtualnej rzeczywistości (VR), aby umożliwić dzieciom poruszanie się po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w zaciszu swoich szkół.

Szkoła otrzymała wystarczające fundusze, aby dotrzeć do 3500 dzieci w Bolton z innych szkół, w tym Brantwood School of Communication, St. William of York Catholic Primary School, Brandwood Primary School i Tongy Moore Primary Academy.

Kate Pinarsky, nauczycielka nauk ścisłych w szkole, powiedziała: „Jesteśmy to winni naszej udanej licytacji o dofinansowanie w wysokości 15 000 funtów i przekazaliśmy ten błąd naukowy wielu naszym studentom, którzy nawet otrzymali w rękach asteroidę, która ma ponad miliard lat .

„Dzieci tutaj, które na początku nie były do ​​końca pewne w nauce, są teraz bardzo chętne, co jest wspaniałe”.

Kate Brindle, LBQ Material and Curriculum Adviser dodała: „Przyszłam i opowiedziałam dzieciom wiele historii, które napisałam dla LBQ, z których najlepszą był „Frank the Chicken”.

„Odwiedzanie dzieci podczas Kosmicznego Tygodnia było naprawdę fajne i żałuję, że nie mogę pójść osobiście, ale oglądanie ich przez kamerę internetową nadal było naprawdę fajne.

„Doświadczanie horroru kosmosu i bycie zdumiony i zafascynowany tym, co tam jest, nieskończone możliwości eksploracji i przygody są dla mnie bardzo satysfakcjonujące.

„To był prawdziwy zaszczyt zobaczyć dzieci”.

READ  Space Force uruchamia NFT w rozszerzonej rzeczywistości

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment