Amerykański jeździec Valente wygrywa złoto w wyścigu taksówek

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 – Kolarstwo – Tor – Aluminium kobiet – Wyścig punktowy – Izu Track, Shizuoka, Japonia – 8 sierpnia 2021 r. Jennifer Valenti ze Stanów Zjednoczonych trzyma flagę Stanów Zjednoczonych, świętując zdobycie złotego medalu. Zdjęcie: Matthew Childs/Reuters

IZU, Japonia (Reuters) – Amerykanka Jennifer Valenti odzyskała siły po późnej katastrofie, aby zdobyć historyczny złoty medal w aluminiowych mistrzostwach kobiet, ponieważ pracowity tydzień kolarstwa zakończył się w niedzielę na Izu Veldrum.

26-latka wykazała się prawdziwą determinacją, aby zejść z planszy, aby zostać pierwszą Amerykanką, która zdobyła tytuł olimpijski na torze i pierwszą ze swojego kraju, która to zrobiła od 2000 roku.

Po konsekwentnej prezentacji specjalistka od jazdy na czas bez problemu wyprzedziła tablicę wyników pod koniec wyścigu punktowego, ostatniego elementu czteroczęściowego wyścigu wytrzymałościowego stłoczonego w trzy godziny, kiedy mocno upadła.

Ale po odkurzeniu się, wróciła do wyścigu i pozostała z dala od kłopotów, aby zdobyć tytuł z 124 punktami.

„Było kilka wybojów” – powiedział dziennikarzom Valente, który zdobył brąz w pogoni za drużyną. „Wypadki w wyścigach punktowych nigdy nie są idealne. Po prostu próbowałem wrócić na motocykl, upewnić się, że wszystko ze mną w porządku i jak najszybciej wrócić do wyścigów.”

„Złoto olimpijskie? Trudno uwierzyć, że w końcu zatonie, ale jeszcze nie przybyła”.

Dzień wcześniej mistrzyni świata Yumi Kajihara, która również późno się rozbiła, zdobyła srebro ze 110 punktami, pierwszy medal olimpijski dla kobiet w kolarstwie dla Japonki.

Holenderska weteranka Kirsten Wilde, lat 38, zdobyła brąz, swoje pierwsze podium olimpijskie, mimo że była ośmiokrotną mistrzynią świata.

„Jestem bardzo szczęśliwy” – powiedział Wilde. „Każdy medal jest wyjątkowy, nie mogę powiedzieć więcej niż inny, ale dla mnie jest duży”.

READ  Chicago House AC Signage Wojciech Wójcik

Brytyjska Laura Kenny ma nadzieję zostać pierwszą kobietą, która po zwycięstwach w Londynie i Rio zostanie pierwszą kobietą-kierowcą torowym, która zdobyła trzy złote medale w danych zawodach. wyścigi.

Niebezpieczeństwa związane z obracaniem się koła wyścigowego wokół wypełnionego toru z prędkością 50 kilometrów na godzinę (30 mph) zostały zilustrowane w spektakularny sposób, gdy włoska zawodniczka Elisa Balsamo upadła, powodując chaos za ośmioma innymi motocyklistami oraz rozbijając motocykle i ciała we wszystkich kierunkach.

Kenny nie został ranny, w przeciwieństwie do Polki Darii Pikulik, która nie mogła kontynuować rywalizacji, ale po zebraniu zaledwie 16 punktów zawsze miała rolę w dogonieniu Valente, który miał maksymalnie 40 punktów.

Pięciokrotna mistrzyni olimpijska wygrała wyścig tempowy, aby wrócić do miksu, ale wczesne wyjście z wyścigu eliminacyjnego pozostawiło ją za daleko.

Pocieszeniem Kenny było zwycięstwo jej męża, mężczyzn Jasona Kerena, zdobywając w swojej grupie olimpijskiej siedem złotych medali – więcej niż jakikolwiek brytyjski olimpijczyk. Czytaj więcej

(Sprawozdawczość Martina Hermanna) Montaż: Anna Nicolasi da Costa i Lycoln Fest.

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.