Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amerykański aktor Liev Schreiber mówi, że Ukraina może wygrać wojnę

Amerykański aktor Liev Schreiber mówi, że Ukraina może wygrać wojnę

Aktor hollywoodzki Liev Schreiber powiedział w poniedziałek w Davos, że Ukraina może wygrać wojnę z Rosją, ale będzie to długa bitwa, a konflikt nie powinien zniknąć z wiadomości.

„To zdumiewające, jak prężni są Ukraińcy” – powiedział Reuters telewizji na uboczu Światowego Forum Ekonomicznego Schreiber, którego dziadek był pochodzenia ukraińskiego i polskiego.

Aktor i reżyser przemówił po tym, jak prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do światowych liderów biznesu w szwajcarskim kurorcie, naciskając na kraje, by zaostrzyły sankcje wobec Rosji jako ostrzeżenie dla innych rozważających użycie brutalnej siły.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Fani oddają hołd Harry’emu Stylesowi, gdy macha ukraińską flagą na poparcie go na koncercie w Nowym Jorku

Orędzie prezydenta na dobre rozpoczęło czterodniowe spotkanie, które zgromadzi blisko 2000 liderów biznesu i gospodarki oraz ekspertów, z Ukrainą na czele.

Schreiber, który w 2005 roku wyreżyserował „Wszystko jest światłem” na Ukrainie, jest najbardziej znany jako gwiazda serialu Ray Donovan. Powiedział, że to tylko „kwestia czasu”, że Ukraińcy wygrają, ale konflikt nadal powinien być w wiadomościach.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Billie Eilish, Shawn Mendes, Coldplay podpisuje list Global Citizen wzywający do działań przeciwko ubóstwu

„Może to trwać przez jakiś czas i istnieje ryzyko, że zniknie z cyklu wiadomości… i myślę, że musimy pamiętać, że ci ludzie toczą teraz walkę o swoje życie o wartości i zasady, które my udostępnij” – powiedział Reuters TV.

„Jeśli chodzi o to, co jest potrzebne, wsparcie, wsparcie finansowe, strategię, odbudowę – wszystko to idealnie pasuje, jak sądzę, do Światowego Forum Ekonomicznego”.

READ  Najlepsze długopisy uniwersyteckie polskie partnerstwo z Wirtualną Polską