Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amerykańscy spadochroniarze w Polsce są często ukrywani w misjach wojennych na Ukrainie

Amerykańscy spadochroniarze w Polsce są często ukrywani w misjach wojennych na Ukrainie

Żołnierze 82. lotnictwa z polskimi żołnierzami z 18. Dywizji Zmechanizowanej w południowo-wschodniej Polsce pod koniec lutego. (Twitter / 18. sekcja zautomatyzowana)

MIELEC, Polska – Ciekawi Polacy nadal przyglądają się rozległemu lotnisku, które będzie centralnym punktem 82. nowej misji Airborne w Polsce. Ale często gracze są niewidzialni.

Miesiąc po rozpoczęciu kampanii, wojsko USA wydaje się tego chcieć.

Rzędy helikopterów Chinook, czarnych jastrzębi i namiotów zajmują ziemię na małym lotnisku cargo w Mileku. Jednak poza tym nie ma nic więcej do zobaczenia.

Podobnie na arenie w pobliskim Rzeszowie, baza 18. operacji sił powietrznych została przeniesiona do wejścia do Pragi w Karolinie Północnej, gdzie amerykańscy żołnierze ścigali każdego, kto spodziewał się zajrzeć do środka.

Wojsko USA odmówiło dostępu do prasy żołnierzom amerykańskim służącym w Polsce.

Dwa śmigłowce US Army CH-47 Chinook lądują na lotnisku na obrzeżach Mielka 26 lutego 2022 r.

Dwa śmigłowce US Army CH-47 Chinook lądują na lotnisku na obrzeżach Polski w lutym. 26, 2022. (Michael Abrams / Gwiazdy i paski)

Śmigłowce UH-60 Black Hawk lądują na lotnisku 26 lutego 2022 r. na przedmieściach Mylek.

Śmigłowce US Army UH-60 Black Hawk lądują na lotnisku 26 lutego 2022 r. w Mielcu. (Michael Abrams / Gwiazdy i paski)

Siły amerykańskie nadal lądują tutaj i w innych częściach Europy, gdy sojusznicy NATO wzmacniają swoje siły w następstwie niedawnej niesprowokowanej okupacji Ukrainy przez Rosję.

Okoliczności, które sprowadziły wojska do Polski, były niezwykłe: wojna na granicy NATO, która po II wojnie światowej była bezprecedensowa w Europie. W złej sytuacji ich zadaniem będzie pomoc w zwiększeniu bezpieczeństwa sojusznika przeciwko Rosji.

„Nie szukamy żadnej konfrontacji, ale jesteśmy przygotowani na każdą konfrontację.

5 000 żołnierzy amerykańskich w południowo-wschodniej Polsce, z których większość należy do 82. Armii Powietrznej, jest częścią wysiłków na rzecz poprawy bezpieczeństwa aliantów, gdy rosyjska wojna rozszerza się poza granice Ukrainy.

READ  Blanka z Polski rozświetla scenę Eurowizji przerwą taneczną „Solo”.

Są już związani z 4000 amerykańskich członków serwisu w Polsce. Na razie nie wiadomo, co zrobi po opuszczeniu stanowiska.

luty  26 maja 2022 r. śmigłowiec CH-47 Chinook armii amerykańskiej znajduje się na lotnisku na przedmieściach Mylek w Polsce.

Śmigłowiec CH-47 Chinook armii amerykańskiej znajduje się na lotnisku na obrzeżach Polski 26 lutego 2022 r. (Michael Abrams / Gwiazdy i paski)

luty  26 maja 2022 r. amerykańskie pojazdy wojskowe zostały zaparkowane na lotnisku na obrzeżach Milka w Polsce.

26 lutego 2022 r. na lotnisku na obrzeżach Polski zaparkowano amerykańskie pojazdy wojskowe. (Michael Abrams / Gwiazdy i paski)

Blinken powiedział, że atak Rosji na Ukrainę będzie miał konsekwencje dla nowej strategii NATO, która jest obecnie opracowywana i zostanie sfinalizowana na czerwcowym szczycie.

„Przygotowujemy się na przyszłość NATO. Wydarzenia ostatnich kilku tygodni jeszcze bardziej zilustrują tę przyszłość” – powiedział Blingen.

Ale dla przeciętnego amerykańskiego żołnierza misja, która do tej pory wylądowała w Polsce, skupiała się na najbardziej przyziemnych rzeczach: pociąg, pociąg, pociąg.

Większość 82. operacji Airborne przeprowadzana jest w polskiej bazie wojskowej w Nova Depபா, ojczyźnie 18. dywizji zmechanizowanej. Siły amerykańskie i polskie stosują taktykę niezbędną w czasie kryzysu, taką jak ewakuacja medyczna i lądowanie śmigłowców.

Pułkownik Joe Pucino, rzecznik 18. Armii Powietrznej, powiedział w czwartek, że Połączona Grupa Zadaniowa „skoncentrowała się przede wszystkim na zaangażowaniu NATO w grupę zadaniową, kierowaną przez elementy 18. Sił Powietrznych nadzorujących 82. i 101. misje powietrznodesantowe w Polsce”.

Jeśli Departament Stanu wezwie do wypędzenia Amerykanów zza granicy polsko-ukraińskiej, spadochroniarze są gotowi do pomocy. Ale jak dotąd takie wsparcie nie jest potrzebne, powiedział Pucino.