Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amerykańscy członkowie Kongresu twierdzą, że Sony działa niesprawiedliwie wobec Xbox w Japonii

W innym surrealistycznym wydaniu administracja Bidena znajduje się obecnie pod presją członków Kongresu po obu stronach politycznego korytarza, aby podjąć zdecydowane działania w sprawie rzekomego „monopolu”, jaki PlayStation sprawuje na japońskim rynku gier wideo.

Niektórzy prosili o przeczytanie tego, ponieważ wszystko wynika z komentarzy Demokratycznej senator Marii Cantwell (D-Wash) skierowanych do przedstawicielki handlu USA Catherine Tai w piątek na temat rzekomej nierównowagi na japońskim rynku gier high-end, która negatywnie wpływa na amerykańskie firmy .

tak jak Zgłoszone przez AxiosTeraz 10 dodatkowych członków Kongresu wyraziło swoje obawy w dwóch listach, po jednym od Republikanów i Demokratów.

Warto zauważyć, że siedmiu z dziesięciu przedstawicieli pochodzi z Waszyngtonu, siedziby Microsoftu. Ponadto firma jest największym darczyńcą politycznym Cantwell po jej rozpadzie Ponad pół miliona dolarów w ciągu ostatnich kilku dekad.

Jak można sobie wyobrazić, obie postacie mają inny punkt widzenia politycznego i obaj powołują się na wprowadzającą w błąd liczbę „98% rynku wysokiej klasy gier wideo”, która całkowicie ignoruje brutalny wpływ komputerów osobistych, urządzeń mobilnych i, wiesz, Nintendo . To ostatnie jest również dość ważne, ponieważ Switch jest konsolą, która w rzeczywistości dominuje na terytorium.

W powiązanych wiadomościach brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków nie jest już zaniepokojony przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft, co oznacza, że ​​proponowane przejęcie firmy prawdopodobnie zostanie teraz zrealizowane.

Ponieważ zarówno Demokraci, jak i Republikanie wzywają do śledztwa w sprawie rzekomych nieuczciwych praktyk biznesowych Sony, wyobrażamy sobie, że nie będzie to ostatni raz, kiedy usłyszymy o tej konkretnej sprawie. Co sądzisz o tej całej aferze? Udokumentuj poprzednią odpowiedź w sekcji komentarzy poniżej.

READ  Dlaczego twórcy gier tworzą nowe gry Game Boy w 2021 roku?