Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

American Film Festival of Poland otwiera swoje podwoje dla Kanadyjczyków podczas imprezy Progress dla Stanów Zjednoczonych i Kanady

Zapraszamy wszystkich filmowców z Ameryki Północnej zainteresowanych pracą w Polsce!

Na 12. dorocznym wydarzeniu postępów w USA w tym roku Festiwal Filmów Amerykańskich We Wrocławiu nadarza się wyjątkowa okazja – po raz pierwszy Kanadyjczycy są zapraszani do zgłaszania się na sztandarowe wydarzenie branży filmowej festiwalu. W trakcie realizacji Stany Zjednoczone (obecnie Kanada) mają na celu połączenie europejskich nabywców i twórców Poczty Polskiej z niezależnymi amerykańskimi i kanadyjskimi twórcami filmowymi, którzy finansują swój film i poszukują funduszy na uzyskanie ekspozycji i dystrybucji w Europie.

Wydarzenie 2021 odbędzie się we Wrocławiu w dniach 10-12 listopada. Celem jest podpisanie przez uczestników umów na dystrybucję i postprodukcję, aby pomóc w dystrybucji filmów amerykańskich i kanadyjskich w Europie.

Czy nie zajęłoby Ci 10 sekund, aby zapisać się do naszego newslettera?

Wymagania do zgłoszenia Twój projekt filmowy jest na końcowym etapie produkcji, zmontowanym co najmniej 30 minut materiału filmowego. Filmy, które były już pokazywane lub mają już przedstawicielstwa handlowe w Europie, nie kwalifikują się. Zgłoszenia są otwarte do 9 września. Możesz złożyć wniosek tutaj.

Wybranych zostanie od siedmiu do dziesięciu projektów filmowych, z których profesjonalne jury zapewni niektórym projektom kolekcje postprodukcyjne i dystrybucyjne od sponsorów. Jeden film otrzyma pakiet 10 000 dolarów Polskiej Poczty Filmowej w imieniu Polskiej Wytwórni Filmowej. Jednak wszystkie zaakceptowane filmy będą miały pokazy zaproszone tylko przez grupę czołowych europejskich nabywców, takich jak agenci sprzedaży, dystrybutorzy i programiści festiwali oraz firmy postprodukcyjne i inwestorzy.

USIP Alam Edson Jean, który wystąpił w jego filmie, powiedział: „US’s Progress Wrocław to pierwsza bajka filmowców”. Bawić się. „Oferują niesamowitą możliwość wsparcia filmowców w fazie postprodukcji i torują drogę do prawdziwego potencjału współpracy polsko-amerykańskiej dla obecnych i przyszłych projektów. Powiedziałbym, że to największy sekret kina niezależnego… ale oni powinni wiedzieć, że wszyscy są tutaj, aby współpracować!

2019 US Progress Committee z pomocą USIP

Kolega Jonathan Quartas, który wszedł na jego zdjęcie Moje serce by nie biło, gdybyś mi nie powiedziałWydarzenie „otworzyło mi oczy na kreatywny most między rynkiem europejskim i amerykańskim. Miałem okazję spotkać się z profesjonalistami i filmowcami z całego świata. Wygranie tej ostatniej nagrody było niesamowite, a zespół Fixabil naprawdę pokazał, jak bardzo są gotowi pokonać nowych filmowców.

READ  Inauguracja gazociągu między Polską a Słowacją

Oprócz postępu w Stanach Zjednoczonych, wiele nieformalnych okazji do networkingu, takich jak lunch, kolacja, happy times, indywidualne spotkania z ekspertami filmowymi i wycieczki do Wrocławia na American Film Festival, może pomóc deweloperom w zrozumieniu miasta. . Wycieczki Wrocławskiej Komisji Filmowej zabiorą Cię również do zabytków, w tym pięknych zamków poza miastem.

Możliwości networkingowe to promowanie kontaktów pomiędzy polskimi producentami poszukującymi partnerów z USA i Kanady. Polskie Wytwórnie Filmowe zapewni panele na temat zachęt filmowych w Polsce.

Kara Kusumano, dyrektor festiwalu Tribeca Film Festival, powiedziała: „Postęp Ameryki jest dla nas niesamowitym źródłem informacji, ponieważ co roku planujemy projekt Tripeca”. „Wybór jest niezawodnie doskonały, a możliwość bezpośredniego kontaktu z twórcami filmowymi, którzy opracowują strategię na początku swojego festiwalu, jest nieoceniona.