Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ambasador Serbii w Polsce został wydalony po tym, jak dumnie wspierał polską społeczność LGBT +

Nikola Zorovac, ambasador Serbii w Polsce, zostaje zwolniony ze stanowiska po podpisaniu listu popierającego polską społeczność LGBT +.

Serbskie media kurier Stwierdzono, że Zorovac został odwołany ze swojego stanowiska, ponieważ nie konsultował się z ministerstwem ani rządem przed podpisaniem listu popierającego LGBT+ Społeczność.

Zorovac był Wśród dyplomatów z 40 krajów Aby ubiegać się o ochronę praw LGBT + w Polsce. Wiadomość została opublikowana z okazji Międzynarodowego Dnia przeciwko Homofobii i Lękowi przed osobami LGBT (17 maja).

Dyplomaci podzielili się swoim poparciem dla „wysiłków na rzecz zwiększenia świadomości społecznej na temat problemów” społeczności LGBT + w Stanach Zjednoczonych Polska. Wezwał także ludzi do współpracy „w celu ochrony społeczeństw, które potrzebują ochrony przed przemocą słowną i fizyczną oraz mową nienawiści”.

Dla mnie kurierZorovac podpisał list przed wizytą w Polsce przez ministra spraw zagranicznych Nikolę Silakovicia. Tabloid poinformował, że posunięcie Zorovaca zostało negatywnie przyjęte przez konserwatywne władze w Polsce, więc wizyta Silakovicia została przełożona.

Serbian Broadcasting Corporation B 92 Poinformowano, że لاك ilakovi ogłosił, że Zorovac został odwołany ze stanowiska podczas posiedzenia gabinetu w czwartek (20 maja) i że Zorovac wróci teraz do Serbii.

Silakovi powtórzył, że powodem zwolnienia Zorovaca nie była treść listu, ale fakt, że przed jego podpisaniem nie postępował zgodnie z właściwą procedurą. Powiedział: Ambasador nikomu tego nie powiedział. Nie mówimy o temacie i treści przekazu.

„Żeby uniknąć wszelkich wskazówek, nie chodzi o treść listu, ale ambasador Serbii nie podpisał dokumentu bez poinformowania osoby odpowiedzialnej za jego pracę”.

Silakovic dodał, że zdarzyłoby się to niezależnie od podpisu Zorovaca, gdyby zrobił to bez pytania, ponieważ mogłoby to doprowadzić do zerwania relacji i to byłby problem.

Balkan Insight Stwierdziła, że ​​Silakovic powiedział, że wizyta w Polsce „wkrótce się powtórzy”.

READ  Barcelona przygotowuje się do podpisania kontraktu z Lewandowskim z Bayernu

Osoby LGBT spotykają się w Polsce z powszechną dyskryminacją od marca 2019 r. Ponad 100 regionów, prowincji i gmin W kraju ogłosili, że jest wolny od „ideologii” LGBT.

Dwa lata później Unia Europejska Deklaruje się jako „strefa wolności LGBTIQ” W symbolicznym proteście przeciwko promowanej w Polsce polityce dyskryminacyjnej. W rezolucji stwierdza się, że osoby LGBT „w całej Unii Europejskiej muszą mieć swobodę życia i otwartego okazywania swojej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, bez obawy przed nietolerancją, dyskryminacją lub prześladowaniami”.

W kwietniu mała społeczność Kraśnik we wschodniej Polsce Uchylił status „wolnego od LGBT”. Powiedział burmistrz Wojciech Welk The New York Times Zdał sobie sprawę, że decyzja o ogłoszeniu miasta „wolnym od ideologii LGBT +” w maju 2019 roku sprawiła, że ​​Kraśnik stał się „synonimem homofobii”.

W kolejnym wywiadzie powiedział, że radni wycofali się z decyzji o zwalczaniu LGBT +, aby Kraśnik miał „większe szanse na pozyskanie w przyszłości finansowania z zewnątrz”, zwłaszcza „funduszy norweskich”.