Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ambasador Izraela w Polsce mówi, że „ważne” jest, aby młodzi ludzie budowali zrozumienie

Ambasador Izraela w Polsce Jakow Livne powiedział 21 czerwca studentom i wykładowcom Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Polsce, że dialog między młodzieżą izraelską i polską jest ważny dla pogłębiania zrozumienia między krajami.

„Spotkania młodych Polaków i Izraelczyków to inwestycja we wspólną przyszłość” – powiedział ambasador. „Przyszłość naszych wzajemnych relacji jest w ich rękach”.

Uwagi ambasadora pojawiły się po ogłoszeniu przez rektora uczelni ks. Miroslava Kalinowskiego o utworzeniu na uczelni Centrum im. Abrahama Joshua Heschela. Centrum Realizacji Wspólnych Programów Oświatowych i Kulturalnych, które jest skierowane do młodzieży żydowskiej i polskiej, „stara się budować mosty i zacieśniać polsko-izraelską współpracę naukową i kulturalną” – powiedział Kalinowski. Kalinowski dodał, że ośrodek czeka na współpracę z izraelską ambasadą i placówkami edukacyjnymi w Izraelu.

„Życie razem od tysiąca lat na polskiej ziemi jest kamieniem węgielnym naszej obecnej i przyszłej współpracy” – powiedział Livne. „Musimy współpracować, aby rozwiązać problemy, z którymi boryka się obecnie Polska, Izrael i cała Europa. Wyzwania otworzą nowe możliwości. Naszą misją jest odpowiadanie na te wyzwania”.

READ  Raport o rynku i możliwościach inwestycyjnych w polskich kartach przedpłaconych (Open Loop vs. Closed Loop) 2021 - ResearchAndMarkets.com