Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ambasador Izraela potępia „rażący antysemityzm” podczas marszu propalestyńskiego w Warszawie

Ambasador Izraela potępia „rażący antysemityzm” podczas marszu propalestyńskiego w Warszawie

W Warszawie odbyła się propalestyńska demonstracja, której uczestnicy machali transparentami i skandowali hasła potępiające izraelskie „ludobójstwo” w Gazie.

Ambasador Izraela w Polsce potępił marsz za „rażący antysemityzm”, wskazując na plakat z napisem „Utrzymuj świat w czystości” z wizerunkiem izraelskiej flagi wrzuconej do czołgu. Wiceminister spraw zagranicznych Polski również skrytykował wywieszenie znaku, uznając, że narusza ono prawo

Kolejny duży baner „Od [Jordan] do rzeki [Mediterranean] Morze, Palestyna będzie wolna.” To sformułowanie jest postrzegane jako wezwanie do wymazania Izraela z mapy.

Dzisiejszą demonstrację „Solidarni z Palestyną” zorganizowała socjalistyczna grupa Cervoni (Czerwoni). Wydarzenie było częścią serii protestów organizowanych obecnie w krajach całej Europy.

Oprócz uczestników z Polski przyciągnął także członków polskiej społeczności muzułmańskiej, która rozrosła się w obliczu rekordowej imigracji w ostatnich latach. Zaplanowano także obecność Mahmouda Khalify, ambasadora Palestyny ​​w Polsce.

Dzisiejsza demonstracja w Warszawie jest następstwem wczorajszej demonstracji w tym samym mieście i protestów w innych częściach Polski, które miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni, w tym dużego marszu w Krakowie w zeszłym tygodniu.

„Jestem tutaj, bo uważam, że zabijanie niewinnych ludzi jest niewłaściwe” – powiedziała Ola, która wzięła udział we wczorajszym proteście w Warszawie. Gazety Wyborczej Gazeta. „Nie popieram Hamasu, ale działania Izraela są nieludzkie. A ja zawsze stoję po stronie słabszych.

„Wierzę, że Polacy i Palestyńczycy mają to wspólne” – powiedział Taimash, Palestyńczyk z Zachodniego Brzegu mieszkający w Polsce. „Przez całą swoją historię byliście okupowani i zabijani, a teraz doświadczamy tego samego. Jedyne, czego oczekuję od kraju, w którym żyję, to solidarności z cierpiącymi.

Jednak ambasador Izraela w Warszawie Yaakov Livneh potępił dzisiejsze wydarzenie, określając je jako „propalestyńskie” w cudzysłowie i „władze polskie [to] Skończ z tymi bzdurami Antysemityzm zanim wymknie się to spod kontroli.”

READ  Torpol SA: 103. rocznica powstania w Wielkopolsce

W swoim poście udostępniła zdjęcie uczestnika trzymającego baner „Utrzymaj świat w czystości”. W mediach społecznościowych pojawiają się niepotwierdzone doniesienia, że ​​kobieta trzymająca znak to norweska studentka medycyny w Warszawie.

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński oświadczył, że wywieszanie takich transparentów „w ogóle nie powinno mieć miejsca”. „Nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym/etnicznym stanowi naruszenie prawa i stanowi podstawę rozwiązania zgromadzenia” – zauważył.

Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit, utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.

Główny autor obrazu: Nexta/Twitter