Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amazon uruchamia sprzedaż detaliczną w amazon.pl w Polsce

Wydanie Amazon.pl stawia amerykańską firmę w bezpośredniej konkurencji z lokalnym sprzedawcą e-commerce Alecro.

Sklep internetowy Amazon uruchomił polski sklep, amazon.pl, Pierwsza podróż na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Wydanie to stawia US Behimot w bezpośredniej konkurencji z lokalnymi graczami, w tym z notowaną na GPW w październiku ubiegłego roku spółką Alegro, która była największym IPO subskrypcyjnym w historii transakcji. Dostępne 9,2 miliona akcji przyniosłoby 400 milionów koncertów (89 milionów euro), ale całkowity popyt na te akcje wyniósł 2,65 miliarda koncertów (około 590 milionów euro).

Lista od razu zmieniła Alegro w największą spółkę notowaną na GPW.Amazon działa w Polsce od 2014 roku, a Izba Handlowa Stanów Zjednoczonych ogłosiła niedawno, że Amazon jest największym pracodawcą w USA i trzecim co do wielkości inwestorem w USA.

Amazon stworzył ponad 18 000 stałych miejsc pracy w dziewięciu centrach logistycznych w całym kraju, m.in. Sadie (k. Bosnoy), Sosnovich, Kobaskov (k. Szczecina), Pilani Vrokovsky, Pavlikovis (k. Neardzi), Łodzi, Okmosie (Bozovian)., Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarcza innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym Alexa.

W tym roku w iewiebodzinie zostanie uruchomione 10. centrum logistyczne, które stworzy 1000 nowych miejsc pracy.

„Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów i pomaga sprzedawać polskie produkty przedsiębiorczości w naszych europejskich sklepach. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce. Nadszedł czas, aby to zrobić” – powiedział Alex Oates , Wiceprezes ds. Rozwoju UE w Amazon.

„Cieszymy się, że Amazon pomoże polskim firmom rozwijać się, inwestując w narzędzia i usługi, które pozwolą wzmocnić ich pozycję. Naszym zdaniem skupiając się na tym, co klienci cenią najbardziej – niskie ceny, szeroki asortyment i szybka dostawa – z czasem zdobędziemy zaufanie klientów w Polsce. ”

Beneficjent Govit-19

Handel elektroniczny jest jednym z głównych beneficjentów epidemii Govit-19, ponieważ zamki i środki kontroli zamknęły sklepy przy głównych ulicach na całym świecie.

READ  Kuba ogłasza skład na Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej Słowenia-Polska

Eksperci rynkowi PMR przewidują, że do 2020 roku wartość sprzedaży e-commerce w Polsce wzrośnie o 25,6 proc. Do 0,8 76,8 mld (16,92 mld).

To o 16 procent więcej niż globalne tempo wzrostu handlu elektronicznego do 2020 roku.

Jednak łączna wartość transakcji online jest podobna do tej w Holandii, która ma mniej niż połowę populacji Polski i twierdzi, że ma większy wzrost.


W przeciwieństwie do wielu witryn z wiadomościami i informacjami, Rosnąca Europa Wolny do czytania, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, powiązani lub reprezentujemy dowolną partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy tego, co najlepsze dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym cudownym obszarze.

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo