Tech

Amazon odpowiada po doniesieniach, że jego MMO New World łączy drogie karty RTX 3090 • Eurogamer.net

„Uważamy, że ma to związek z ustawieniami sterownika i ustawieniami liczby klatek na sekundę”.

Wczoraj pojawiła się znacznie opóźniona premiera beta MMO New World od Amazona, a wczesne doniesienia o rozgrywce były ogólnie pozytywne. Jednak rosnąca liczba postów od graczy mówiących, że New World sprawił, że karty graficzne RTX 3090s stały się zbyt drogie – problem, do którego Amazon przeszedł długą drogę, aby przyznać się na swoim oficjalnym forum wsparcia.

Wiadomość o potencjalnych możliwościach niszczenia sprzętu przez New World pojawiła się po raz pierwszy na subreddicie MMO. “Właśnie umieściłem 3090 w menu głównym po ustawieniu jakości grafiki na średnią i wciśnięciu zapisu”, użytkownik napisał grayone78. „Nie mogę w to uwierzyć. Czy ktoś jeszcze miał takie fiasko?”.

Wiele odpowiedzi zdaje się potwierdzać, że tak, nie jest to osobny problem, a inne doniesienia o awariach RTX 3090 po graniu w New World (które wydają się dotyczyć głównie kart wyprodukowanych przez EVGA) zaczęły krążyć na Twitterze i poza nim, wraz ze spekulacjami. Problem może być spowodowany skokami mocy i przegrzaniem spowodowanym liczbą klatek na sekundę, które nie są określone w menu gry.

New World — zamknięta beta zwiastuna.

Przez chwilę Amazon milczał w tej sprawie, ale Poczta od przedstawiciela obsługi klienta New World’s Game Support Forum przyznało, że gra MMO może powodować 100% wykorzystanie GPU na kartach graficznych EVGA RTX 3090, wskazując palcem na „ustawienia sterowników i ustawienia szybkości klatek”. .

Przedstawiciel przedstawił w swoim poście dwa rozwiązania, sugerując, że użytkownicy RTX 3090 wyłączyli nadpisania w ustawieniach sterownika karty i ustawili maksymalną liczbę klatek na sekundę na 60 w ustawieniach grafiki przed ponownym uruchomieniem nowego klienta świata gry. „Pomoże to zapobiec problemom z używaniem GPU” – wyjaśnił przedstawiciel.

READ  Nintendo zachęca fanów Bayonetty 3 do pozostawania w kontakcie

W odpowiedzi na post niektórzy użytkownicy sugerowali, że problemy z przegrzewaniem i awariami utrzymują się (na wielu różnych kartach, nie tylko w konkretnym modelu EVGA), nawet przy włączonych ustawieniach domyślnych i liczbie klatek na sekundę przy 60 klatkach na sekundę. W związku z tym właściciele wysokiej klasy kart graficznych mogą nadal chcieć zachować pewną ostrożność i czekać na więcej aktualizacji od Amazona, jeśli rozważają przetestowanie wersji beta New World.