Tech

Amazon odpowiada po doniesieniach, że jego MMO New World łączy drogie karty RTX 3090 • Eurogamer.net

„Uważamy, że ma to związek z ustawieniami sterownika i ustawieniami liczby klatek na sekundę”.

Wczoraj pojawiła się znacznie opóźniona premiera beta MMO New World od Amazona, a wczesne doniesienia o rozgrywce były ogólnie pozytywne. Jednak rosnąca liczba postów od graczy mówiących, że New World sprawił, że karty graficzne RTX 3090s stały się zbyt drogie – problem, do którego Amazon przeszedł długą drogę, aby przyznać się na swoim oficjalnym forum wsparcia.

Wiadomość o potencjalnych możliwościach niszczenia sprzętu przez New World pojawiła się po raz pierwszy na subreddicie MMO. “Właśnie umieściłem 3090 w menu głównym po ustawieniu jakości grafiki na średnią i wciśnięciu zapisu”, użytkownik napisał grayone78. „Nie mogę w to uwierzyć. Czy ktoś jeszcze miał takie fiasko?”.

Wiele odpowiedzi zdaje się potwierdzać, że tak, nie jest to osobny problem, a inne doniesienia o awariach RTX 3090 po graniu w New World (które wydają się dotyczyć głównie kart wyprodukowanych przez EVGA) zaczęły krążyć na Twitterze i poza nim, wraz ze spekulacjami. Problem może być spowodowany skokami mocy i przegrzaniem spowodowanym liczbą klatek na sekundę, które nie są określone w menu gry.

New World — zamknięta beta zwiastuna.

Przez chwilę Amazon milczał w tej sprawie, ale Poczta od przedstawiciela obsługi klienta New World’s Game Support Forum przyznało, że gra MMO może powodować 100% wykorzystanie GPU na kartach graficznych EVGA RTX 3090, wskazując palcem na „ustawienia sterowników i ustawienia szybkości klatek”. .

Przedstawiciel przedstawił w swoim poście dwa rozwiązania, sugerując, że użytkownicy RTX 3090 wyłączyli nadpisania w ustawieniach sterownika karty i ustawili maksymalną liczbę klatek na sekundę na 60 w ustawieniach grafiki przed ponownym uruchomieniem nowego klienta świata gry. „Pomoże to zapobiec problemom z używaniem GPU” – wyjaśnił przedstawiciel.

READ  Uzupełnianie PS5 w Wielkiej Brytanii - na żywo: Asda Playstation 5 niedostępne, dziś bardzo mało plotek, gra w przyszłym tygodniu

W odpowiedzi na post niektórzy użytkownicy sugerowali, że problemy z przegrzewaniem i awariami utrzymują się (na wielu różnych kartach, nie tylko w konkretnym modelu EVGA), nawet przy włączonych ustawieniach domyślnych i liczbie klatek na sekundę przy 60 klatkach na sekundę. W związku z tym właściciele wysokiej klasy kart graficznych mogą nadal chcieć zachować pewną ostrożność i czekać na więcej aktualizacji od Amazona, jeśli rozważają przetestowanie wersji beta New World.

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment