Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amazon nadaje Alexie nowe imię – Ziggy

Amazon wprowadził nowe słowo ostrzegawcze dla urządzeń Echo w Wielkiej Brytanii.

„Ziggy” to piąty wybór słowa budzącego dla urządzeń Echo, obok „Alexa”, „Amazon”, „Komputer” i „Echo”.

Klienci mogą zmieniać słowo budzenia dla swoich klientów urządzeń Echo za pomocą aplikacji Alexa lub ekranu Ustawienia na urządzeniach Echo Show, a wszystkie opcje budzenia mogą być używane z męskimi lub żeńskimi opcjami głosowymi Alexa.

„Nieustannie szukamy sposobów, aby zaoferować naszym klientom więcej opcji, aby mogli dostosować swoje doświadczenia z Alexą” — powiedział Dennis Stansbury, dyrektor regionalny Alexa UK w Amazon.

„Słowo budzące jest bardzo ważne, ponieważ urządzenia Alexa są specjalnie zaprojektowane do wykrywania tylko słowa ostrzegawczego wybranego przez użytkownika. Nasze urządzenia wykrywają słowa ostrzegawcze, identyfikując wzorce dźwiękowe pasujące do słowa ostrzegawczego, więc przy wyborze należy wziąć pod uwagę wiele.

„Wybraliśmy „Ziggy” nie tylko dlatego, że dobrze wypadł w teście, ale dlatego, że jest zabawny i odzwierciedla bogactwo wiedzy Alexy we wszystkim od A do Z. Ziggy, graj Ziggy i „Ziggy, graj na gitarze” na Echo” mówi.

Brzmienie „Ziggy” po raz pierwszy ujawniono w lipcu tego roku, kiedy zauważono, że Amazon dodał więcej Męski głos do głośników.

Głosy nie są zapisywane za pośrednictwem konta użytkownika, ale są powiązane z każdym indywidualnym Echem, co oznacza, że ​​będą musiały zostać zmienione w całym domu.

Nowe słowo budzące nie było jednoznacznie kojarzone z nowym dźwiękiem, ale pojawiło się w tym samym czasie. W aplikacji Amazon określił dwa różne dźwięki jako „oryginalne” i „nowe”.

READ  Ponowne uruchomienie Settlera opóźnione na czas nieokreślony po wyłączeniu wersji beta