Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amazon Fire TV Stick (3. generacji) otrzymuje Android TV 11 z nieoficjalnym LineageOS 18.1

Amazon Fire TV Stick (3. generacji) otrzymuje Android TV 11 z nieoficjalnym LineageOS 18.1

Jeśli chodzi o klucze do przesyłania strumieniowego, kije Amazon Fire TV Stick są jednymi z Najpopularniejsze urządzenia do przesyłania strumieniowego W sklepie. Amazon utrzymuje dla tych urządzeń własny widelec Androida o nazwie Fire OS, w którym brakuje aplikacji Google i ma zupełnie inny interfejs użytkownika niż system operacyjny Android TV firmy Google. Jeśli posiadasz Fire TV Stick trzeciej generacji lub własne urządzenie niskotłuszczowy Zróżnicowany i niezadowolony z gotowego doświadczenia, możesz teraz zamienić oprogramowanie układowe Amazon na ROM Android 11 zbudowany ze źródła i cieszyć się waniliowymi wrażeniami z Android TV.

Warto zauważyć, że Amazon oficjalnie nie zezwala na odblokowywanie bootloadera dla urządzeń konsumenckich Fire TV. Tutaj wkracza społeczność XDA. W ostatnim poście starszy członek XDA k4y0z Najważniejsze informacje Exploit, za pomocą którego możesz odblokować bootloader Fire TV Stick 3 (o nazwie kodowej „sheldonp”) i Fire TV Stick Lite (o nazwie kodowej „sheldon”). Chociaż proces nie wymaga demontażu urządzenia docelowego, wymaga starszej wersji systemu operacyjnego Fire OS (<7.2.7.3) i systemu Linux jako systemu operacyjnego hosta. Deweloper również skompilował plik TWRP Na podstawie urządzenia binarnego. Możesz go zainstalować natychmiast po odblokowaniu bootloadera i uzyskaniu dostępu do roota.

Wideo dnia dla programistów XDA

Odblokuj bootloader i TWRP dla Fire TV Stick trzeciej generacji (Lite)

Teraz, gdy masz działający TWRP, następnym krokiem jest oczywiście niestandardowa pamięć ROM. Starszy członek XDA Rorteza 2 Nieoficjalnie skompilowany zejście Od jakiegoś czasu został zaprojektowany dla wielu tabletów Fire HD, a teraz programista wymyślił pierwszy ROM LineageOS 18.1 oparty na Android TV 11 dla trzeciej generacji Fire TV Stick (Lite). Chociaż SoC może działać w trybie 64-bitowym, system operacyjny Android w tych modelach działa w trybie 32-bitowym. W rezultacie po flashowaniu ROM musisz wybrać warianty ARM dla pakietów Google Apps.

READ  Wydanie iOS 16: wszystko, co musisz wiedzieć o dużej aktualizacji Apple | jabłko

LineageOS 18.1 Nieoficjalne na Amazon Fire TV Stick 2021

Według autora większość rzeczy wydaje się działać. Może się zdarzyć, że Netflix zawiesza się po odtworzeniu czegoś, ale ponowne uruchomienie powinno to naprawić. Jedynym poważnym problemem związanym z tą kompilacją jest to, że SELinux jest ustawiony na permisywny.

Jest to ekscytujący rozwój dla hobbystów i właścicieli Fire TV Stick 3 (Lite), który pozwala im mieć to, co najlepsze z obu światów: bezpośredni klucz sprzętowy Amazon i pełne wrażenia z Android TV w Sklepie Play. Jeśli jesteś zainteresowany, przejdź do poniższego wątku i przeczytaj wszystkie wymagania oraz instrukcje instalacji krok po kroku potrzebne do zainstalowania Android TV 11.

Nieoficjalny LineageOS 18.1 3rd Generation Fire TV Stick (Lite)