Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amazon App Store Topienie na Androidzie 12 „Stożek śniegu” • Historia

Krótko po premierze Androida 12 w październiku użytkownicy, którzy zaktualizowali mobilny system operacyjny Google do najnowszej wersji, stwierdzili, że Amazon Appstore – i pobrane z niego aplikacje – już nie działają.

Od tego czasu klienci Amazon Appstore narzekają, że aktualizacja ich urządzeń do Androida 12 spowodowała wyłączenie ich aplikacji – nie będą działać – a problem pozostaje nierozwiązany pomimo uporczywych obiekcji.

Jeden Przedmiot reklamacji Na forum Amazon obejrzano go około 4460 razy i obecnie obejmuje ponad 100 odpowiedzi – w tym kilku pracowników Amazon, którzy poinformowali o problemie w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Miesiąc temu przesłanie Amazona brzmiało: „Nasz zespół techniczny jest świadomy tego problemu i obecnie pracuje nad rozwiązaniem”.

Tak samo było dwa tygodnie temu. Wystąpiła niewielka różnica trzy dni temu, kiedy pracownik Amazon napisał: „Nasz zespół techniczny nadal bada problem. Zaktualizuję wątek, gdy tylko go otrzymamy”. [sic] Więcej informacji na ten sam temat.

W środę Amazon zaoferował więcej tego samego.

„Zdajemy sobie sprawę i pracujemy nad rozwiązaniem problemu wpływającego na wydajność i działanie aplikacji dla niewielkiej liczby użytkowników Amazon Appstore, którzy przeszli na Androida 12 na swoich urządzeniach mobilnych” – powiedział rzecznik Amazon. nagrywać E-mailem. „Ten problem nie dotyczy tabletów Amazon Fire ani urządzeń Fire TV”.

nagrywać Zapytany, czy problem wynika z systemu ograniczeń/zarządzania prawami cyfrowymi (DRM), Amazon stosuje, na prośbę programistów, aplikacje na Androida, które dystrybuuje za pośrednictwem swojego App Store. To pytanie pozostało bez odpowiedzi.

Amazon usuwa pliki APK Androida z podpisów cyfrowych podpisanych przez programistę i zastosowano okładkę Aby przesłać kod zawierający metadane i podpis aplikacji dewelopera. Metadane mają poprawić kompatybilność aplikacji z urządzeniami Amazon, wspierać analitykę, umożliwić egzekwowanie zasad i zmodyfikować aplikację, aby umożliwić DRM, jeśli programista zdecyduje się ją aktywować.

READ  Uber wydaje ogromną aktualizację dla zielonych kierowców — oto wszystko, co musisz wiedzieć

Nie jest jasne, czy przetwarzanie APK przez Amazon jest związane z wrażliwością sklepu z aplikacjami na Androida 12. Ale osoba wysłana z imieniem „Eduardo S”. Twierdzi, że istnieje obejście polegające na zdejmowaniu okładki.

Wymaga to pobrania pakietu APK aplikacji pobranej z niedziałającego sklepu Appstore przy użyciu innego urządzenia z systemem Android 11 lub starszego, zdekodowania kodu, dodania adnotacji do wierszy kodu bajtowego powiązanych z Amazon DRM, a następnie ponownej kompilacji i podpisania aplikacji za pomocą podpisu własnego. certyfikat. Teoretycznie ten de-Appstored powinien działać pod Androidem 12, chociaż tego nie zweryfikowaliśmy.

W przeciwieństwie do samogratulacyjnej kontroli dystrybucji aplikacji na iOS firmy Apple, Google zezwala zewnętrznym sklepom z aplikacjami na dystrybucję aplikacji na Androida. Sklep Google Play oferuje znacznie więcej aplikacji niż Amazon Appstore (~3,5 miliona w porównaniu do ~460000), ale przynajmniej Amazon oferuje pewną konkurencję. A udział Amazona w rynku aplikacji na Androida może się jeszcze poprawić dzięki decyzji Microsoftu Aby obsługiwać aplikacje na Androida w systemie Windows 11 Za pośrednictwem sklepu Amazon Appstore.

Teraz wszystko, czego potrzebuje Amazon, to sklep, który już działa z najnowszą wersją Androida. ®