Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amasya – nowy superkontynent, który powstanie wraz z zamknięciem Oceanu Spokojnego

The Pacyfik Według naukowców zbliża się do siebie i utworzy nowy superkontynent zwany Amasya.

Eksperci w Australia mówi Ocean Spokojny zmniejsza się powoli, ale stale, być może o około cal rocznie.

W ten sposób płyty tektoniczne, na których pozostały Ameryki, są przesuwane na zachód.

W pewnym momencie – jeśli nie za 200 czy 300 milionów lat – Ziemia Masy lądowe połączą się w wyniku zderzenia obu Ameryk i Azji, tworząc nowy superkontynent: Amasya,

Naukowcy z Curtin University w Perth w Australii obliczyli, że za pomocą symulacji superkomputerowych powstanie nowy superkontynent.

„Uważa się, że znane superkontynenty na Ziemi uformowały się na bardzo różne sposoby, a dwóch z końcowych członków to introwertycy i inwersje” Rodzaj w Narodowy Przegląd Naukowy.

„Pierwsza obejmuje zamknięcie wewnętrznych oceanów powstałych podczas rozpadu byłego superkontynentu, podczas gdy druga obejmuje zamknięcie byłego oceanu zewnętrznego”.

Dodają jednak: „Nie jest jednak jasne, co spowodowało tak rozwidlone zachowanie cykli superkontynentu, które obejmowało interakcję pierwszego rzędu między subdukującymi płytami tektonicznymi a płaszczem. Tutaj rozwiązujemy to pytanie za pomocą modelowania geodynamicznego 4D z wykorzystaniem realistycznych ustawień tektonicznych”.

Raport 2012 w Nauki „Ujawnia, że ​​w ciągu ostatnich dwóch miliardów lat istniały trzy gigantyczne kontynenty” – czytamy w zapisie geologicznym.

Naukowcy opracowali nowe modele tektoniki płyt Ziemi i regionów geologicznych

Najstarszy znany superkontynent, Nuna, spotkał się około 1,8 miliarda lat temu. Następna, Rodinia, miała miejsce około miliarda lat temu, a ostatnia, Pangea, pojawiła się około 300 milionów lat temu.

Główny autor Xuan Huang z Curtin’s Geodynamics Research Group, powiedział: „W ciągu ostatnich 2 miliardów lat kontynenty Ziemi zderzały się ze sobą, tworząc superkontynent co 600 milionów lat, znany jako cykl superkontynentalny. Oznacza to, że obecne kontynenty są ustawione na spotkają się ponownie za kilkaset milionów lat.”

READ  Helikopter Mars ma błąd Log4j, bije wszelkie rekordy • Dziennik

Dodał: „Powstały nowy superkontynent został już nazwany Amasya, ponieważ niektórzy uważają, że Ocean Spokojny zamknie się (w przeciwieństwie do Oceanu Atlantyckiego i Indyjskiego), gdy Ameryka zderzy się z Azją. Oczekuje się, że Australia będzie również odgrywać rolę na tej ważnej Ziemi wydarzenie, najpierw zderzając się z Azją, a następnie Łącząc Amerykę i Azję po zamknięciu Pacyfiku.

Powiedział, że symulując ewolucję płyt tektonicznych Ziemi za pomocą superkomputera, „byliśmy w stanie wykazać, że za mniej niż 300 milionów lat Ocean Spokojny prawdopodobnie się zamknie, umożliwiając powstanie Amasii w obalaniu niektórych wcześniejszych teorii naukowych”.