Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Allegro wybiera Ex-Amazon Exec Perticucci na CEO

Allegro, witryna e-commerce z siedzibą w Polsce, będzie miała nowego dyrektora generalnego w firmie Roy Perticucci, który ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu firm handlu detalicznego i e-commerce, informacja prasowa Powiedział.

Zastąpi François Nouets 1 września.

Perticucci ma doświadczenie z Amazonem, gdzie kierował europejskim działem operacji/zaspokojenia klientów i przez pewien czas zajmował to samo stanowisko w Ameryce Północnej.

Wcześniej pełnił ważne role w innych sklepach, takich jak Ahold, Dixon’s i Tesco.

W Tesco odpowiadał za rozwój domowych zakupów spożywczych, ponieważ firma w tym czasie dynamicznie się rozwijała. Uruchomiono pierwszy internetowy „ciemny sklep” i magazyn wina Tesco.

Cytując oświadczenie, powiedział, że jest podekscytowany dołączeniem.

„Allegro, już najbardziej znany gracz w branży e-commerce na największym rynku Europy Wschodniej, robi postępy we wzmacnianiu swojej obecności w Europie Środkowej i poza nią” – powiedział. „Cieszę się, że mogę wykorzystać swoje doświadczenie w pracy i uczestniczyć w tej jedynej w swoim rodzaju podróży. Będziemy kontynuować strategiczną ścieżkę wytyczoną przez firmę, ponieważ potrzeby konsumentów pozostają takie same – najszerszy wybór, najlepszy możliwa cena i jak największy komfort są kluczowe.”

Allegro również niedawno podało, że jego przychody wyniosły 1,3 mld USD, czyli 5,35 mld zł, w 2021 r. — o około 34% więcej niż w 2020 r., wynika z zestawienia zysków firmy za czwarty kwartał.

Zobacz też: Rozwój e-komunikacji Allegro w 2021 napędzany przez sieć dostawczą BNPL

Firma pochwaliła się około 13,5 milionami klientów i powiedziała, że ​​prawdopodobnie powtórzy wzrost w 2022 roku.

„Ubiegły rok przyniósł znaczne postępy w przygotowaniu Allegro do przyszłego rozwoju” – powiedział Nowets w oświadczeniu.

Nowets dodał, że firma daje swoim klientom możliwość wyboru spośród ponad 250 milionów produktów od ponad 130 tysięcy kupców. Allegro powiedziało, że jego sukces wziął się z debiutu takich funkcji jak Allegro Pay, metoda BNPL, która wyrosła z 476 milionów dolarów pożyczek w zeszłym roku.

READ  Glancy Prongay & Murray LLP, wiodąca firma prawnicza zajmująca się oszustwami związanymi z papierami wartościowymi, ogłasza złożenie pozwu dotyczącego papierów wartościowych w imieniu inwestorów Reconnaissance Energy Africa Ltd f/k/a Lund Enterprises Corp. (RECAF)

————————————

Nowe dane PYMNTS: W jaki sposób firmy użyteczności publicznej i zajmujące się finansami konsumenckimi mogą poprawić jakość płatności rachunków

Na około: Ponad połowa przedsiębiorstw użyteczności publicznej i firm zajmujących się finansami konsumenckimi ma możliwość cyfrowego przetwarzania wszystkich miesięcznych płatności rachunków. kicker? Tylko 12% z nich to robi. Digital Payments Edge, współpraca między PYMNTS i ACI Worldwide, przeprowadziła ankietę wśród 207 specjalistów ds. rozliczeń i windykacji w tych firmach, aby dowiedzieć się, dlaczego pełna transformacja cyfrowa pozostaje nieuchwytna.