Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Alistair MacDougall uhonorowany za służbę Pahiyatu

Alistair MacDougall jest niedawnym odbiorcą usług społecznościowych QSM.

Zawsze, gdy było coś do naprawienia lub problem do naprawienia, często dzwonił Alistair MacDougall.

Przed przeprowadzką do plaży Waikanae na emeryturę 16 lat temu wraz ze swoją żoną Florą, MacDougall spędził 65 lat w społeczności Pahiatua, niestrudzenie pracując z różnymi organizacjami, a także budując swoją odnoszącą sukcesy firmę usług rolniczych, która pozostaje silna od 50 lat.

MacDougall zawsze chętnie służył pomocą, niezależnie od tego, czy chodziło o pożyczanie swojej wiedzy specjalistycznej przy podejmowaniu decyzji dotyczących programów wodno-kanalizacyjnych, czy też o naprawę zepsutego wyposażenia szkolnego placu zabaw.

Jego wieloletnie zaangażowanie i wsparcie dla społeczności Bahiatwa zostało docenione przez wielu i zostało oficjalnie uznane.

W Nowy Rok z wyróżnieniem został odznaczony Medalem Królowej Służby za usługi społeczne.

„To była wielka niespodzianka” – powiedział.

Grał i trenował drużyny rugby w Mangatainoce przez 28 lat i był zawodnikiem reprezentującym Busha w 50 meczach. Służył w polu Mangatainoka i radzie dyrektorów Halla przez 48 lat – 30 lat jako prezes. Służył w Pahiatua Rotary Club, Pahiatua Community Board i Pahiatua Borough Council (dwie kadencje), w tym wiceburmistrzem i radą hrabstwa Tararua przez łącznie 19 lat. W Komitecie Szkolnym Mangatainoka asystował przy komitetach jubileuszowych i zapewniał wsparcie przez dziesięć lat Tararua College. Bush prowadził lekkoatletykę przez 8-9 lat i rozpoczął nocny patrol w Pahitawa, a także brał udział w restauracji Harvarda na północnym krańcu Pahiyato.

Alistair sponsoruje doświadczenia ze sponsorem, Pahiatua Golf i A&P Association od 25 lat.

Był także członkiem komitetu 50-lecia Zjazdu Polskiego, którego celem było stworzenie stadionu. W 1944 roku około 780 polskich dzieci zostało umieszczonych w obozie w Pahiatowej przed rozpoczęciem nowego życia gdzie indziej.

„Poproszono mnie o rozmowę z około 1800 polskimi obywatelami podczas spotkania zjazdowego w Lower Hutt” – powiedział.

READ  Brytyjscy piloci przygotowują się do transportu tysięcy sprzętu medycznego na Ukrainę, gdy cywile spotykają się z gniewem Putina

Chociaż Alistair był dumny ze swojego zaangażowania w społeczność, był równie szczęśliwy, że firma, którą założył w 1971 roku, MacDougall, rosła w siłę.

Ich syn przejął firmę i dalej ją rozwijał. MacDougall’s ma dwie filie, jedną w Pahiatua i jedną w Palmerston North.

„Przeszliśmy od zespołu solowego do firmy, w której pracuje teraz 30 osób”.

Alistair wciąż zdobywa noworoczny Medal Honoru. „Czuję się bardzo upokorzony” – powiedział.