Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Alior Bank w Polsce uruchamia Alior Pay w ramach nowej strategii

Alior Bank w Polsce uruchamia Alior Pay w ramach nowej strategii

(Reuters) – Allor Bank w Polsce planuje dołączyć do szybko rozwijającego się rynku płatności cyfrowych na początku roku z AllorPay, prezes Allure Banku w Polsce, powiedział w piątek, kluczową część dwuletniej strategii, która zostanie ogłoszona na początku 2023.

Bank nie podał szczegółów nowej usługi, którą ogłosił, wraz ze stratą netto w trzecim kwartale w wysokości 62,6 mln zł (13,1 mln USD).

Jest to porównywalne z zyskiem w wysokości 150,4 mln zł w poprzednim roku, częściowo ze względu na wakacje, które wprowadził polski rząd, aby pomóc kredytobiorcom radzić sobie z wyższymi stopami procentowymi. Rywal Picao również odnotował w czwartek stratę.

Pomimo pogarszającej się sytuacji gospodarczej, Allior powiedziała, że ​​nie spodziewa się, że koszt ryzyka w 2022 r. – środki przeznaczone na ryzykowne pożyczki – przekroczą w ubiegłym roku 1,6%.

„Jeśli chodzi o koszt ryzyka, narastająco za trzy kwartały 2022 r. (mamy) poziom 1,47% (…) spodziewamy się, że ten rok zakończy się na poziomie około 1,6%, pomimo pogarszającej się sytuacji gospodarczej” – powiedział Thomass. Miklas, wiceprezes wykonawczy ds. zarządzania ryzykiem.

Dodał, że w przypadku „łagodnego kryzysu gospodarczego” nie spodziewa się wzrostu kosztu ryzyka powyżej 2% w nadchodzących kwartałach.

(1 USD = 4,7939 zł)

(Sprawozdania Marii Gildon i Matthews Rabija w Gdańsku; Redagowanie przez Marka Pottera)

READ  Urszulanka nie pasuje do North Ridgeville Rangers | Wiadomości, sport, praca