Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Alfa Romeo dla „Bubble” – w Polsce zamówiła 6 osób

Wybacz język, ale w obliczu czegoś tak wyjątkowego, jak Alfa Romeo Giulia GTAM, nie mogę powstrzymać się od używania języka ulicznego – ten samochód to „trunk over bets”. Obecnie wśród sportowych sedanów nie ma nic stosunkowo ekstremalnego. O Doświadczenie w jeździe i Opisaliśmy już szczegóły ekstremalnego rozwoju JuliiKrótko mówiąc i dla przypomnienia: GTAM ma o 30 KM więcej niż Giulia Quadrifoglio, waży 100 kg mniej i przyspiesza od 0 do 100 km/hw 3,7 sekundy. Szerszy tor, karbonowe flary, wydech Akrapovic lub… brak tylnego siedzenia!

Jednak tak pyszne modyfikacje mają swoją cenę. Cena Giulii GTAm 201 to w Polsce 150 € – przy obecnym średnim kursie 4,60 zł, co przekłada się na 925 290 zł – za to możesz kupić dwa Jolly Quadrifolio o mocy 510 KM i będziesz miał dużo pieniądze! Mimo to aż sześciu klientów w Polsce zdecydowało się zamówić swoje egzemplarze i wpłacić zadatek. Należą do nich osoby, które mają już w garażu Giulię Quadrifoglio oraz osoby, które wcześniej nie były klientami Alfy, ale mają w garażu inne włoskie samochody sportowe. Warto też zauważyć, że wszyscy „poszli na wszystko” i wybrali najbardziej ekstremalną wersję, GTAm, a nie czteroosobową i bez wspaniałego tylnego skrzydła GTA.

Alfa Romeo Giulia GTam – cena może wynieść około 1 miliona złotych

Standardowe wyposażenie GTAM jest więcej niż kompletne i bez względu na klatkę bezpieczeństwa, karbonowe kubełki Sabelt czy pasy bezpieczeństwa, zawiera nawet… kombinezon wyścigowy, rękawice i buty Alpinestars. Uwzględniono również specjalne szkolenie na torze wyścigowym. Opcjonalnie za 13 653 euro można zamówić specjalny panel karoserii, nawiązujący do historycznych wzorów samochodów Alfa Romeo, a za kolejne 1261 euro można zamówić niestandardowe poszycie marki Goodwool. W tych specyfikacjach Alfa Romeo Giulia GTam mogła kosztować nawet 993.894 zł.

READ  Dzień podpisania! Na uniwersytecie studiują lokalni sportowcy z Polski, Canfield, Reynolds, Warren-JFK, Badger, Louisville-Hickory, Liberty i Austintown-Fitch.

Wbrew pozorom nie jest to najdroższy nowy samochód Alfa Romeo w historii. W 2009 roku 8C Spider kosztował w Niemczech 211 285 euro (nie został oficjalnie wprowadzony na rynek w Polsce, ale będzie droższy ze względu na wyższe podatki i VAT).

Alfa Romeo Giulia GTM – zostało tylko 30

Podobnie jak w przypadku kabrioletu sprzed dekady, produkcja Giulii GTAm i GTA jest ograniczona do 500 egzemplarzy. Z tej puli 470 zostało już sprzedanych, a kolejnych 30 jest dostępnych do odbioru. Jeśli zastanawiasz się nad inwestowaniem, pamiętaj, że 70 proc. Rezerwacje zostały dokonane przed premierą GTAM. Warto zaznaczyć, że wspomniany 8C Spider, zachowany w stanie fabrycznym, może obecnie kosztować ok. 1,35 mln zł.