Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Alexia Putillas zdobyła nagrodę Women’s Ballon d’Or ponad 3 kanadyjskim kobietom i nie tylko

Alexia Putillas po raz pierwszy zdobyła Złotą Piłkę w poniedziałek po imponującym sezonie z Barceloną i Hiszpanią.

27-letni pomocnik pomógł Barcelonie zdobyć potrójną koronę i strzelił 26 goli oraz 16 asyst w 42 meczach. Strzeliła gola w finale Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea, aw sierpniu została wybrana Zawodniczką Roku UEFA Kobiet.

„Jestem bardzo emocjonalna, to bardzo szczególny moment” – powiedziała na paryskiej imprezie przez tłumacza. „Chciałbym zacząć od podziękowania wszystkim moim kolegom z drużyny, zwłaszcza obecnej [Barcelona] jego koledzy. Dla mnie to zbiorowy sukces.”

Jedynymi poprzednimi zwycięzcami Nagród Kobiet są norweska napastniczka Ada Hegerberg w 2018 roku i amerykańska napastniczka Megan Rapinoe w 2019 roku. Nagrody w 2020 roku zostały odwołane, ponieważ pandemia koronawirusa zakłóciła sezon.

Kristen Sinclair, Ashley Lawrence i Jesse Fleming, trzej zawodnicy z kanadyjskiej drużyny, która zeszłego lata zdobyła złote medale olimpijskie w Tokio, znaleźli się wśród nominowanych na najlepszego piłkarza świata – po raz pierwszy nominowano dwóch Kanadyjczyków do tego prestiżowego nagroda.

Putillas zdobył 186 punktów, aby zająć pierwsze miejsce, znacznie wyprzedzając swoją koleżankę z drużyny i koleżankę z drużyny Jenny Hermoso z 84 punktami.

Hermoso strzelił 31 goli, aby zostać najlepszym strzelcem w La Liga trzeci sezon z rzędu. Hermoso był najlepszym strzelcem w Lidze Mistrzów z Francem Kirbym z Chelsea z sześcioma golami.

Napastnik Chelsea i Australii, Sam Kerr, zajął trzecie miejsce w głosowaniu po 21 golach w Premier League, a następnie sześciu bramkach dla Australii na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Kerr utrzymała znakomitą formę, strzelając 13 bramek w 12 meczach w tym sezonie.

Oglądaj | Signa Butler z CBC Sports omawia kanadyjskich nominowanych:

3 Kanadyjki zostały nominowane do Złotej Piłki

Kanadyjscy złoci medaliści olimpijscy Kristen Sinclair, Ashley Lawrence i Jesse Fleming zostali nominowani do tegorocznej Złotej Piłki po udanych kampaniach krajowych i międzynarodowych. Dowiedz się więcej o trzech Kanadyjczykach, którzy mogli wygrać Złotą Piłkę, najsłynniejszą osobowość w piłce nożnej 2:11

READ  Transmisja na żywo w sportowych kc vs Seattle: czas gry, harmonogram telewizyjny, składy

Argentyńczyk Lionel Messi po raz siódmy zdobył nagrodę Ballon d’Or dla najlepszego gracza na świecie, ustanawiając rekord.

Dodał napastnika do swoich tytułów z lat 2009, 2010, 2011, 2012, 2015 i 2019.

Tytuł Copa America

34-letni Messi zakończył rok w wielkim stylu po fantastycznym ostatnim sezonie w Barcelonie i zdobyciu pierwszego ważnego tytułu w reprezentacji z Argentyną.

34-latek poprowadził Argentynę do tytułu Copa America w lipcu po przegranej czterech ważnych międzynarodowych finałach.

Lionel Messi zdobył swoją siódmą Złotą Piłkę, przedłużając w poniedziałek rekord jako najlepszy piłkarz świata po tym, jak poprowadził Argentynę do tytułu Copa America w lipcu. I zakończył z 613 punktami w głosowaniu na pokonanie płodnego gracza Bayernu Monachium i Polski Roberta Lewandowskiego, który zebrał 580 punktów. (Juan Ignacio Roncoroni / Paul / AFP przez Getty Images / File)

„Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem, szczęśliwy, że mogę kontynuować walkę o nowe tytuły” – powiedział przez tłumacza. “Nie wiem ile lat zostało, ale życzę więcej. Dziękuję wszystkim, co mam [former] Jego koledzy z drużyny w Barcelonie i Argentynie”.

Messi zakończył grę z 613 punktami, prowadząc Bayernu Monachium i napastnika Polski Roberta Lewandowskiego z 580 punktami.

„Chciałbym powiedzieć Robertowi, że to wielki zaszczyt być twoim konkurentem i wszyscy powiedzą, że zasłużyłeś na zdobycie tytułu w zeszłym roku” – powiedział Messi.

Przyznawana przez magazyn France Football, Złotą Piłkę przyznawaną mężczyznom co roku od 1956 roku, kiedy wygrał Stanley Matthews.

33-latek ustanowił nowy jednosezonowy rekord Bundesligi z 41 golami – więcej niż nieżyjący już Niemiec Gerd Muller – strzelając bramkę w ostatniej minucie ostatniego meczu.

Lewandowski strzelił gola w 19 kolejnych meczach we wszystkich rozgrywkach dla Bayernu Monachium od lutego do września, nie zdołał wyrównać rekordu ustanowionego w 16 kolejnych meczach w Bundeslidze. W sumie ma już 25 bramek w 20 meczach dla Bayernu Monachium w tym sezonie.

Jego 11 bramek w 12 meczach dla Polski w tym roku podniósł jego międzynarodowy rekord do 74 w 128 meczach, o sześć mniej niż Messi.

Pomocnik Chelsea i Włoch Jorginho zajął trzecie miejsce z 460 punktami, pomagając londyńskiemu klubowi wygrać Ligę Mistrzów i zwycięstwo swojego kraju w mistrzostwach Europy. Napastnik Realu Madryt i Francji Karim Benzema zajął czwarte miejsce z 239.