Alex Stalock i Blackhawks odcięli się od senatorów

10 notatek: Stallock, Hawks wykluczyli senatorów pojawił się w oryginale NBC Sports Chicago

Blackhawks zakończyli serię czterech porażek z rzędu, pokonując w poniedziałek Ottawa Senators 5:0 w United Center.

Oto 10 notatek ze zwycięstwa:

1. Blackhawks osiągnęli wynik 10-0-0 w ostatnich 10 meczach przeciwko Senators i mają różnicę bramek +23 w tym okresie. Ostatnie zwycięstwo Ottawy miało miejsce 20 grudnia 2016 r., a końcowy wynik to 4-3 na United Center.

2. Blackhawks zdobyli pięć goli w swoich pierwszych 15 strzałach. Senatorowie nie zdobyli gola po 35 strzałach. To jest w zasadzie fabuła gry.

3. Alex Stallock był bardzo gorący. Zatrzymał wszystkie 35 strzałów, z którymi miał do czynienia, po raz drugi w sezonie i 11. w swojej karierze w NHL. Miał głupie bramki zapisane powyżej oczekiwanych do 3.08, dzięki sztuczce Natural Stat. Mogę tylko myśleć, że wzbudziłby uzasadnione zainteresowanie w terminie handlu, gdyby był zdrowy.

4. Seth Jones jest teraz w ogniu. Przedłużył swoją passę bramek do trzech meczów, strzelając również dwa gole w ciągu 3:29 w drugiej tercji. Prawie skompletował hat-tricka w trzeciej tercji, ale został odrzucony na wyciągnięcie ręki. To cztery gole w trzech meczach dla Jonesa po tym, jak zdobył sześć bramek w swoich pierwszych 50.

5. Anders Bjork zanotował w tym meczu trzy pierwsze asysty. Z perspektywy czasu miał trzy asysty w zeszłym sezonie w 58 meczach z Buffalo. Cóż to była za noc dla niego dopiero w drugiej grze w kurtce Blackhawks. Mało brakowało, a zdobyłby bramkę, co oznaczałoby czteropunktową stratę.

6. Alex DeBrincat wrócił do United Center po raz pierwszy od czasu wymiany z Chicago w drafcie NHL 2022. Dostał owację na stojąco po hołdzie wideo podczas pierwszej przerwy w telewizji. Poprowadził wszystkich łyżwiarzy z siedmioma strzałami na bramkę.

READ  Polska twierdzi, że Białoruś zniszczyła grób żołnierzy II wojny światowej | tata

7. Kiedy druga linia Chicago, w skład której wchodzili Cole Guttman, Tyler Johnson i Taylor Radish, szli razem na lodzie w równej sile, Senators prowadzili w próbach strzałów (18-0) i szansach na zdobycie gola (10-0). Zapomniana noc dla tego trio.

8. Senators grają bardzo fizycznie i to było widać. Mieli 15 trafień w pierwszej tercji i zakończyli z 32 w sumie. Blackhawks mieli 12 bramek w pierwszej klatce i zdobyli łącznie 20 bramek.

9. Andreas Englund wyszedł w drugiej połowie po uderzeniu i nie wrócił. W pewnym momencie Blackhawks mieli tylko trzech dostępnych obrońców z Nikitą Zajcewem w polu karnym, walczącym Jaredem Tenordim i kontuzjowanym Englundem.

10. Cam Talbot był późnym zadrapaniem senatorów z dolegliwościami dolnej części ciała. Kevin Mandolese został powołany z AHL jako rezerwowy, ale nie udało mu się rozpocząć gry na czas. Legendarny EBUG Scott Foster służył na razie jako awaryjny bramkarz. Mandolesi przybył pod koniec pierwszej połowy, co zakończyło awaryjne bramkarze. westchnienie.

Kliknij tutaj, aby bezpłatnie zasubskrybować podcast Blackhawks Talk.