Alex de Minaur pokonał Rafaela Nadala w trzech setach, wygrywając Igę Swatic i Taylora Fritza w United Cup.

Rafael Nadal ponownie przegrał w Fed Cup po przegranej z Alexem de Minaurem w trzech setach w Sydney.

To była wielka strata dla świata nr 2, który również został pokonany Brytyjczyk Cameron Norrie w sobotnim konkursie drużyn mieszanych.

De Minaur imponująco odzyskał walkę po secie i przerwie, aby zdobyć prawdopodobnie największe zwycięstwo w jego dotychczasowej karierze.

Otwarte Mistrzostwa Australii

Kiedy jest Australian Open 2023 i jaki jest harmonogram?

9 godzin temu

23-latek pokazał dużą jakość przed własną publicznością w swoim pierwszym zwycięstwie w karierze nad Hiszpanem w meczu, który trwał dwie godziny i 44 minuty.

De Minaur ostatecznie objął prowadzenie w tym emocjonującym spotkaniu, łapiąc decydującą przerwę w jedenastym meczu i zachował odwagę, by poprowadzić Australię 1: 0 przeciwko Hiszpanii w łącznej punktacji.

Hiszpania wyrównała po tym, jak Nuria Barrezas-Diaz pokonała Madison Inglis 6:1, 6:3.

Przemawiając po wygranej, De Minaur powiedział: „Myślę, że zdecydowanie tam jest [as one of my best wins]. To jedno z tych osiągnięć, które odblokowałeś w swojej karierze. Ale jest to również dla mnie duże zwycięstwo, zwycięstwo, którego naprawdę potrzebowałem.

„Będę to pielęgnować i wykorzystywać, czerpać z tego całą pewność siebie i mam nadzieję na dobre australijskie lato.

„Gra tutaj jest zawsze surrealistycznym przeżyciem. Już samo wyjście na boisko i słuchanie wsparcia, jakie otrzymuję na tym boisku, jest czymś wyjątkowym. Żadna tajemnica. [that] To moje ulubione boisko do gry przed przyjaciółmi i rodziną. Miałem tak wiele wspaniałych wspomnień i mogłem dodać do nich jeszcze jedno. Jestem taki podekscytowany.”

W innym miejscu Iga Świątek pokonała numer 12 na świecie Belindę Bencic i dała Polsce prowadzenie 1:0 nad Szwajcarią, wygrywając 6:3, 7:6 (3).

Było to drugie zwycięstwo Świątek nad Benciciem w karierze, która zwyciężyła dzięki perfekcyjnemu forhendowi.

READ  Paris Saint-Germain potwierdził, że Lionel Messi cierpi na kontuzję ścięgna Achillesa na dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata 2022 w Katarze

Mówiąc po wygranej, powiedziała: „Jestem perfekcjonistką, ale jestem bardzo zadowolona ze swojego dzisiejszego występu, ponieważ Belinda gra bardzo szybko i bardzo wcześnie łapie piłkę, więc jej rytm jest zupełnie inny. Na tej szybkiej nawierzchni to naprawdę trudne.”

Konfrontacja Polski z Australią zostanie wznowiona we wtorek, kiedy Hubert Hurkacz zagra Stana Wawrinkę, a Magda Linette zagra Jill Teichmann.

Grecja i Belgia zremisowały 1:1 po tym, jak Stefanos Tsitsipas pokonał Davida Goffina w dwóch setach, wygrywając 6:3, 6:2. Jednak Alison van Uytvanck zdobyła punkt dla Belgii, wygrywając 7:5, 2:6, 6:3 z Despiną Papamichael.

Tymczasem Stany Zjednoczone objęły prowadzenie z Niemcami 2: 0 po dwóch zwycięstwach Taylora Fritza i Madison Keys nad odpowiednio Alexandrem Zverevem i Julesem Niemeyerem.

Włochy objęły również prowadzenie 2:0 nad Norwegią po tym, jak Lorenzi Musetti pokonał Viktora Durasovica w dwóch setach, wygrywając 7:6(7), 6:3. Martina Trevisan pokonała Malin Helgo po trzech setach, wygrywając 7:5, 3:6, 6:4.

Chorwacja wyprzedziła Francję 1:0 po zwycięstwie Donny Vekic 6:4, 6:3 nad Alize Cornet.

– – –

Transmituj na żywo Australian Open 2023 Odkryj + i eurosport.co.uk

Puchar Zjednoczonych

Najważniejsze wydarzenia: Nuri oszałamia Nadala, gdy Wielka Brytania pokonała Hiszpanię 2: 0 w meczu United Cup Group D

31.12.2022 o 10:57

„Świetny sposób na zakończenie roku” – Nuri wkurza Nadala, by zdobyć Puchar Stanów Zjednoczonych

31.12.2022 o 09:32