Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aleksander Dwornikow: „Brutalny” rosyjski dowódca odpowiedzialny teraz za inwazję na Ukrainę

Aleksander Dwornikow: „Brutalny” rosyjski dowódca odpowiedzialny teraz za inwazję na Ukrainę

Kreml wyznaczył Aleksandra Władimirowicza Dwornikowa na dowódcę rosyjskiej inwazji na Ukrainę po wielu niepowodzeniach.

Urzędnik USA potwierdził ruch do Niedzielne media. Jak dotąd Rosja nie miała na Ziemi głównego wodza.

Nominacja 60-letniego generała wywołała przepowiednie ze Stanów Zjednoczonych, że popełni on więcej „zbrodni wojennych” i „okrucieństw” na ukraińskich cywilach.

Powiedział o tym Jake Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA, w wywiadzie dla CNN – Ale nie przytoczyła żadnych dowodów.

Generał znany jest jako „Rzeźnik Syrii” za zniszczenie swoich sił podczas syryjskiej wojny domowej, kiedy Rosja wspierała syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada w walce z rebeliantami.

W 2015 r. Dwornikow został pierwszym dowódcą armii rosyjskiej na początku swojego udziału w wojnie domowej, a rok później otrzymał tytuł „Bohatera Federacji Rosyjskiej”.

Podczas swojej kadencji jako dowódca sił rosyjskich w Syrii zniszczył około 10 000 miast w całym kraju – zwłaszcza Aleppo i Homs – oraz zniszczył podstawową infrastrukturę, taką jak szpitale i źródła wody.

Prezydent Rosji Władimir Putin i Aleksander Dwornikow

(Alexei Nikolsky/Sputnik, zdjęcie Kremlin Pond za pośrednictwem Associated Press)

W 2020 roku Władimir Putin awansował Dwornikowa do stopnia generała dywizji.

Dwornikow jest teraz mianowany odpowiedzialnym za operacje wojskowe podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Powiedz Sir Roderick Lane, byłemu ambasadorowi Wielkiej Brytanii w Rosji Sky News To, że Rosja mianowała Dwornikowa „aby próbował zdobyć przynajmniej część ziemi w Doniecku” we wschodniej Ukrainie, co byłoby osiągnięciem dla reżimu Putina.

Harry Kazianis, amerykański analityk wojskowy w Centrum Interesu Narodowego, powiedział: telegraf: „Obawiam się, że Dwornikow ma rozkazy, że jeśli nie będzie mógł kontrolować wschodniej Ukrainy, zamieni ją w gigantyczne Aleppo”.

Analityk wojskowy z Moskwy, który poprosił o zachowanie anonimowości, powiedział: „Dwornikow jest znany jako bezwzględny dowódca i teraz rozprzestrzeni taktykę stosowaną w Syrii na Ukrainę. Był w Czeczenii 20 lat temu.

READ  Maya i Rina D wspomniały o dwóch brytyjsko-izraelskich siostrach, które zginęły w strzelaninie na Zachodnim Brzegu

„Chodzi o wyzwolenie miast przez obrócenie ich w gruz”.

Uważa się, że Dwornikow stał za zamachem bombowym na dworzec Kramatorsk na początku tego tygodnia, w którym zginęło co najmniej 52 osoby, w tym pięcioro dzieci, czemu Rosja zaprzeczyła.

The Independent ma dumną historię prowadzenia kampanii na rzecz praw najsłabszych i po raz pierwszy rozpoczęliśmy naszą kampanię „Powitanie uchodźców” podczas wojny w Syrii w 2015 roku. Teraz, gdy odnawiamy naszą kampanię i ogłaszamy tę petycję w ślad za Ukrainą kryzys. kryzysie, wzywamy rząd do szybszego postępu w celu zapewnienia pomocy. Aby dowiedzieć się więcej o Kampanii Powitania Uchodźców, Kliknij tutaj. Podpisanie petycji Kliknij tutaj. Jeśli chcesz przekazać darowiznę, proszę Kliknij tutaj na naszej stronie GoFundMe.