Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aldi planuje otworzyć w Polsce 600 sklepów w ciągu najbliższych pięciu lat

Aldi planuje otworzyć w Polsce 600 sklepów w ciągu najbliższych pięciu lat

Aldi Nord Planuje otworzyć 600 sklepów Polska W ciągu najbliższych pięciu lat – przewiduje Wojciech Łubieński, który kieruje operacjami dyskontu w kraju.

W ciągu dziesięciu lat grupa zamierza stworzyć w Polsce tysiąc placówek, a według doniesień w ciągu ostatnich dwóch lat otworzyła już kilkadziesiąt placówek.

Nakłady inwestycyjne na rozwój sieci w Polsce wzrosły w ubiegłym roku o 50%. poinformował money.pl. Obecnie grupa prowadzi w Polsce 233 sklepy, zatrudniając około 4000 osób.

The Zniżka Otwarcia planowane są w najbliższych miesiącach w miastach dużych i małych, m.in. Ravic, Świdnik, Lublin, Kraków, Sosnowiec, Białystok, Szydrów, Chuaski i Poznań.

„Jasno określone” ambicje

„Nasze ambicje są bardzo jasno określone – w ciągu najbliższych pięciu lat chcemy mieć 500-600 sklepów” – powiedział Łubieński dla money.pl.

„To da nam odpowiednią skalę, umożliwi dalszy wzrost z rentownością, uwzględniający spłatę niektórych inwestycji i rozbudowę sieci logistycznej”.

Ekspansja logistyczna

Aldiego Po niedawnym otwarciu drugiego magazynu logistycznego w Polsce, w Lisieux Ogun pod Bydgoszczą, Discount planuje w przyszłości dwa kolejne centra dystrybucyjne.

„Rozbudowa logistyki jest kluczowym elementem strategii Aldi, biorąc pod uwagę koszty dystrybucji i plany ekspansji” – dodał Łupiski.

„Jak na naszą wielkość, do niedawna koszt transportu nie był wysoki, ale teraz to się zmieniło. Tym bardziej, że mamy do czynienia z tak dużym wzrostem cen energii”.

© 2022 Europejski Dziennik Supermarketów – Twoje źródło najnowszych informacji Sprzedaż detaliczna Aktualności. Artykuł autorstwa Stephena Wynne-Jonesa. Kliknij Zarejestrować Aby zarejestrować się do ESM: Europejski Magazyn Supermarketów.

READ  Rozmowy energetyczne UE wstrzymane, ponieważ Polska domaga się ograniczeń na rynku emisji dwutlenku węgla