Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aldi Camelon: Większy sklep, aby poradzić sobie z brakiem miejsca, ale bez dodatkowych półek na alkohol

Nowy sklep otrzymał pozwolenie na Click and Collect i dostawę do domu, a także zwiększenie powierzchni na napoje alkoholowe.

Członkowie Rady Licencjonowania Falkirk słyszeli, że w trakcie budowy rozbudowy zostanie również wyremontowany sklep, a powierzchnia wystawiennicza w sklepie zwiększy się dramatycznie do 39 m sześciennych.

Jednak Michael McDougall, przedstawiciel firmy, powiedział zarządowi, że rozszerzenie było spowodowane ciągłym zaangażowaniem i inwestycjami Aldi w Szkocji i że praca poprawi jakość zakupów.

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Wielopiętrowy Falkirk: Rada wyjaśnia, dlaczego winda przestała działać ponad dwa metry …

Zwrócił uwagę członkom, że odsetek sklepów z napojami alkoholowymi w rzeczywistości nieznacznie spada, z 5,4 do 5,1 procent.

Philip Johnston, dyrektor Aldi, zapewnił członków, że nie oznacza to gwałtownego wzrostu liczby składowanych linii lub ilości sprzedanych, ale po prostu da im więcej miejsca na to, co już mają w magazynie.

Powiedział: „Każde Aldi w Szkocji sprzedaje identyczny zestaw – nie dywersyfikujemy ze względu na wielkość sklepu.

„Aplikacja nie ma sprzedawać większej liczby linii, w rzeczywistości ma pomieścić tę samą liczbę linii, które już sprzedajemy w istniejących budynkach.

„W Szkocji przechowujemy te same podstawowe linie alkoholi, ale inwestujemy również w lokalne produkty – zwłaszcza w gin, whisky i piwo, które czasami sprzedajemy przez cały rok – i chociaż możemy umieścić produkt na półkach, jest on bardzo wąski”.

Dodał, że ten brak miejsca był również problemem w Boże Narodzenie, kiedy ludzie chętniej kupowali duże wielopaki piwa niż mniejsze.

Wyjaśnił: „Możemy wejść na linie, ale możemy umieścić na półkach tylko cztery torby, więc nasi pracownicy muszą uzupełniać linie 20 razy dziennie.

„Dla firm, które polegają na wydajności, jest to niewiarygodnie nieefektywne”.

Zarząd przyznał licencję.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu na naszej bezpłatnej stronie. Liczymy na Wasze wsparcie bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ zmiana nawyków konsumenckich wywołana przez koronawirusa wpływa na naszych reklamodawców.

Rozważ zakup prenumeraty naszej drukowanej gazety, aby pomóc w finansowaniu naszego rzetelnego i sprawdzającego fakty dziennikarstwa.