Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Al Qemzi zdobywa pole position w Polsce – Aktualności

Kierowca z Emiratów dominował w dniu otwarcia nowego sezonu, a kolega z zespołu Mansoor Al Mansouri również zaprezentował imponujący pokaz, aby zakwalifikować się na trzecim miejscu.Rashed Al Khemsi z Abu Zabi po zdobyciu pole position.  - Dostarczone zdjęcie

Rashed Al Khemsi z Abu Zabi po zdobyciu pole position. – Dostarczone zdjęcie

Przez caddy zespołu

Wysłane przez: niedziela 24 lipca 2022, godz. 12.10

Rashed Al Khemsi z Team Abu Dhabi rozpoczął swoją starania o czwarty tytuł mistrza świata UIM F2 w stylu dowódcy, zdobywając w sobotę pole position w Grand Prix Polski.

Kierowca z Emiratów w dużej mierze dominował w dniu otwarcia nowego sezonu, a kolega z zespołu Mansoor Al Mansouri również zaprezentował imponujący pokaz, aby zakwalifikować się jako trzeci do pierwszej niedzielnej rundy mistrzostw 2022 roku.

Zespół Rashida Al Khemsi z Abu Zabi.  - Dostarczone zdjęcie

Zespół Rashida Al Khemsi z Abu Zabi. – Dostarczone zdjęcie

Na początku rundy kwalifikacyjnej sześciu łodzi Al Khemsi natychmiast ustanowił najlepszy czas, zanim Amerykanin Brent Dillard został zatrzymany przez żółtą flagę po uderzeniu w boję.

Wiatry wiejące nad jeziorem Nekko sprzyjały trudnym warunkom, a kolejna żółta flaga pojawiła się kilka minut po katastrofie Norwega Tobiasa Munthe-Gas.

Pomimo niepowodzeń Al Khemsi zdobył pole position przed Niemcem Stefanem Haginem, ponieważ Al Mansouri ostrzegł wcześniej, że może wyłonić się jako poważny rywal w tym sezonie.

Potężny zespół 22 łodzi zmontowanych w Augusto na początku sezonu 2022, a Al Khemsi natychmiast pokazał tempo, które przyniosło mu trzy tytuły mistrza świata F2, gdy łodzie po raz pierwszy wpłynęły na wodę na jeziorze Nekko.

READ  Fałszywe agencje wyłudzają miliony, ubiegając się o pracę w Polsce - The New Indian Express

W dzisiejszej porannej sesji treningowej ustanowił najszybsze okrążenie od Munde-Gas, a Al Mansouri ustanowił piąty najlepszy czas, aby podkreślić swoje kwalifikacje.

Mansoor Al Mansouri w Abu Zabi.  - Dostarczone zdjęcie

Mansoor Al Mansouri w Abu Zabi. – Dostarczone zdjęcie

Ta forma utrzymała się w pierwszych trzech popołudniowych kwalifikacjach, chociaż trzykrotny mistrz świata zajął drugie miejsce za kolegą z zespołu Al Mansouri.

Munde-Gas i Sami Celio z Team Sharjah zajęli trzecie i czwarte miejsce w pierwszej 20-minutowej sesji, która wysłała 15 najlepszych kierowców.

Al Khemsi wziął udział w konkursie sześciu łódek, wygrywając drugą rundę kwalifikacyjną przed Amerykaninem Brentem Tillerem, Munde-Gasem i Al Mansourim na czwartym miejscu.

Wspomnienia zwycięstwa w Mistrzostwach Świata w Długodystansowych Mistrzostwach Świata z drużyną Abu Dhabi w Augusto 12 miesięcy temu w kurorcie spa w północno-wschodniej Polsce wciąż były świeże w pamięci Al Khemsi i Al Mansouri.

Dwa miesiące po wygranej nad jeziorem Neko w lipcu zeszłego roku Al Kemsey zdobył światową koronę 2021 F2 po swoim czwartym z rzędu zwycięstwie w Grand Prix Portugalii.

Wynik podkreśla wpływ włoskiej legendy wyścigów motorowodnych Guido Cappelliniego, który od czasu objęcia stanowiska menedżera Team Abu Dhabi w lutym 2015 roku dostarczył stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich 14 tytułów mistrzowskich.