Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

AKTUALNOŚCI NA ŻYWO: CEO GE Culp przejmuje kontrolę nad biznesem lotniczym przed potrójnym podziałem

AKTUALNOŚCI NA ŻYWO: CEO GE Culp przejmuje kontrolę nad biznesem lotniczym przed potrójnym podziałem

Teraz może się wydawać, że to dobry czas, aby banki centralne zebrały się i poszukały sposobów na wyciągnięcie swoich gospodarek z globalnego kryzysu inflacyjnego. Tak więc dziękuję Bogu za doroczne Forum Bankowości Centralnej Europejskiego Banku Centralnego, zgromadzenie pośród rezydencji w pięknym portugalskim mieście Sintra na Riwierze w celu omówienia wyzwań polityki pieniężnej w szybko zmieniającym się świecie: adres, który uznają regulatorzy, został dopiero niedawno uzgodniony. szybko zmieniający się świat Gospodarki strefy euro stoją teraz w obliczu. Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jay Powell, przewodniczący Światowej Organizacji Handlu Ngozi Okonjo-Iweala i gubernator Banku Anglii Andrew Bailey znajdują się na liście mówców na pierwszej liście.

Szczyty geopolityczne stały się w tym tygodniu nowym tematem. NATO spotyka się we wtorek w Madrycie na trzydniowe dyskusje, w tym o jego rozszerzeniu po inwazji Rosji na Ukrainę. Utrzymanie poparcia dla Ukrainy, wzmocnienie partnerstw i utrzymanie otwartych drzwi oraz promowanie jedności transatlantyckiej to jedne z tematów do dyskusji.

W tym tygodniu przypada również Dzień Konstytucji Ukrainy, oficjalne święto kraju upamiętniające powstanie niepodległego państwa w 1996 roku.

Mówiąc o secesji, oczekuje się, że szkocki premier Nicola Sturgeon przedstawi we wtorek, jak planuje przeprowadzić drugie referendum w sprawie niepodległości. Przeczytaj książkę Roberta Shremsleya Znakomity artykuł z opinią Aby docenić powody, dla których jesiotr zdecydował się zrobić to teraz. Przyszłość Wielkiej Brytanii jest tematem konferencji w Londynie, zorganizowanej wspólnie przez Instytut Tony’ego Blaira i Project Britain, skrzyżowanie grupy kampanijnej i think-tanku.

Oczywiście reorganizacja państw to kontrowersyjny akt, o którym bez wątpienia będzie mowa w piątek, w 25. rocznicę przekazania Hongkongu przez Wielką Brytanię Chinom. Historia dziennikarki, która stała się aktywistką polityczną, Claudii Mo, opowiedziana z mocą w Financial Times w ten weekendPamięta bitwy stoczone i ostatecznie przegrane przez tych, którzy starali się zachować autonomię regionu miasta przez ostatnie ćwierć wieku – choć to nie powstrzyma protestujących przed wyjściem na ulice w piątek.

READ  Białoruski minister spraw zagranicznych Władimir Makiej umiera „nagle”, według stanu

W tym tygodniu zobaczymy również kolejną partię z Wielkiej Brytanii lato oburzeniat z prawnikami wychodzimy w poniedziałek w Protesty przeciwko prawnym cięciom finansowania – Chociaż Departament Sprawiedliwości jest sceptyczny, twierdząc, że pomoc prawna w sprawach karnych wzrasta o 135 milionów funtów rocznie. Pracownicy poczty mogą podążać za prawnikami na linie pikiet, ponieważ Związek Pracowników Komunikacji wyśle ​​w tym tygodniu karty do głosowania na strajk przemysłowy do ponad 115 000 swoich członków.

Potrzebujesz trochę rozrywki? Cóż, to dobry tydzień na główne turnieje sportowe z początkiem Wimbledonu i dwa tygodnie na Tour de France, który rozpoczyna się w tym roku w Kopenhadze. Financial Times opublikował również swoją listę letnie rekomendacje do czytania.

dane ekonomiczne

Aktualizacje zaufania konsumentów, inflacji i PKB w tym tygodniu dadzą pewne wskazówki co do skuteczności różnych środków zacieśniania polityki pieniężnej i niewątpliwie dadzą do myślenia bankierom centralnym Sintry.

Bankierzy centralni Szwecji i Węgier podejmują w tym tygodniu decyzje dotyczące stóp procentowych.

comp

Spokojniejszy tydzień na ogłoszenia firmowe. Wszystkie najważniejsze publikacje wyników pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Inwestorzy w Nike, globalną markę sportową, mogą być bardziej zainteresowani najlepszym zespołem kierowniczym niż liczbami. Szefowa ds. Różnorodności w Nike, Felicia Mayo, właśnie to zrobi Opuść firmę Pod koniec przyszłego miesiąca po zaledwie dwóch latach w roli.

Przeczytaj cały kalendarz na przyszły tydzień tutaj