Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktualizacje wiadomości na żywo z 15 listopada: Dwóch zabitych w Polsce w pobliżu granicy z Ukrainą, Zero-Covid ogranicza chińską sprzedaż detaliczną

Aktualizacje wiadomości na żywo z 15 listopada: Dwóch zabitych w Polsce w pobliżu granicy z Ukrainą, Zero-Covid ogranicza chińską sprzedaż detaliczną

Powołując się na upadek FTX, amerykańscy prawodawcy wyrazili we wtorek zaniepokojenie ryzykiem dla inwestorów detalicznych i szerszego systemu finansowego oraz zintensyfikowali wezwania do bardziej rygorystycznego nadzoru nad kryptowalutami podczas przesłuchania z udziałem najwyższych krajowych organów nadzoru bankowego.

„To powinno być ponownym wezwaniem Kongresu do poważnego przyjrzenia się giełdom kryptowalut i platformom pożyczkowym, z których wiele angażuje się w ryzykowne zachowania, jednocześnie reklamując się jako bezpieczne dla konsumentów” – powiedział współpracownikom Bob Menendez, demokratyczny senator z New Jersey. oraz regulatorzy bankowi, w tym wiceprzewodniczący ds. nadzoru Rezerwy Federalnej Michael Barr i pełniący obowiązki głównego kontrolera walutowego Michael Hsu.

Cynthia Loomis – republikańska senator z Wyoming, która jest współautorką ponadpartyjnego projektu ustawy, który określa całe ramy regulacyjne dla zasobów cyfrowych w Stanach Zjednoczonych – nazwała zakłócenie FTX „strasznym i jednocześnie niezbyt zaskakującym”.

„Oczywiste jest, że Kongres musi uregulować aktywa cyfrowe” – dodała.

Patrick Toomey, czołowy republikanin w komisji, skrytykował organy regulacyjne, które skupiły się na kwestiach, które, jak powiedział, wykraczały poza ich kompetencje, w tym ryzyko finansowe związane z klimatem, i z kolei nie zapewniły bankom niezbędnych wskazówek dotyczących działalności kryptograficznej.

„Chociaż niektórzy z naszych regulatorów bankowych byli rozproszeni, nie udało im się sprostać prawdziwym wyzwaniom stojącym przed systemem finansowym” – powiedział. „Niespójność między pozostałymi agencjami pomogła skierować działalność kryptowalutową do zagranicznych jurysdykcji ze słabymi systemami regulacyjnymi lub bez nich”.

We wtorek Barr ostrzegł, że może wystąpić „ryzyko systemowe”, jeśli „rozwiną się wzajemne połączenia” między ekosystemem kryptowalut a tradycyjnymi filarami finansów.

„Kiedy regulacje są luźne lub nie nadążają za krzywą, może to ułatwić podejmowanie ryzyka i wyścig do dna, który zagraża konsumentom, przedsiębiorstwom i gospodarce oraz dyskredytuje nowe produkty i usługi wśród konsumentów i inwestorów” – powiedział.

READ  GM przewozi dziesiątki SUV-ów przez granicę na Ukrainę