Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktualizacje wiadomości na żywo: brytyjscy prawnicy wracają do pracy po głosowaniu nad zmienioną umową

Aktualizacje wiadomości na żywo: brytyjscy prawnicy wracają do pracy po głosowaniu nad zmienioną umową

2022 to rok ważnych głosów. Niektórych oczekiwano, innych nie. Niektóre mają więcej legitymacji niż inne. W tym tygodniu będzie dużo analizy tego ostatniego punktu.

Najważniejszym z nich będzie proces inauguracyjny, a nie wybory. Komunistyczna Partia Chin rozpoczyna w niedzielę swój pięcioletni kongres, którego punktem kulminacyjnym jest przekazanie prezydentowi Xi Jinpingowi trzeciej historycznej kadencji przywództwa. Perspektywy nie są dobre…tragiczny błąd”, według Martina Wolfa, redaktora naczelnego działu ekonomii Financial Times.

Jedna z pilnych obaw rządu Xi Hu Załamanie na rynku mieszkaniowymCo wraz z polityką „zero-Covid” i trudnymi warunkami gospodarczymi zakłóciło ścieżkę silnego wzrostu w Chinach, który nastąpi po raz pierwszy od początku lat dziewięćdziesiątych. Opóźniony Reszta Azji w tym roku, według Banku Światowego. Uwolnienie chińskiego konsumenta do większych wydatków jest oczywistym sposobem na to ożywienie wzrostu. Problem z Xi i jego głównymi doradcami z tym rozwiązaniem polega na tym, że oznaczałoby to rezygnację z części ich władzy politycznej.

Przed tym wszystkim pojawia się kolejna kwestia napięcia dla Pekinu. Poniedziałek jest świętem narodowym na Tajwanie i w stanie Głowa mówi cicho Dasz Tsai Ing-wen adres.

Chiny twierdzą, że ich terytorium to Tajwan. Szkocka Partia Narodowa Nicola Sturgeon nie chciała być uważana za terytorium rządu brytyjskiego. Sturgeon wyjaśni to w końcowym przemówieniu zjazdu jej partii w poniedziałek. Dzień później SNP Ryzykowny plan na kolejne referendum W tej sprawie wysłuchany zostanie Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii.

Rząd brytyjski odmówił przyznania uprawnień do przeprowadzenia kolejnego głosowania. Dwudniowa rozprawa Sądu Najwyższego ma się zakończyć w środę.

Jeśli sąd zgodzi się z rządem Wielkiej Brytanii, niekoniecznie będzie to koniec próby SNP przeprowadzenia drugiego referendum, ale prawie na pewno nie powiedzie się w deklarowanym przez Sturgeona celu przeprowadzenia głosowania w październiku 2023 r., ponieważ musiałby uchwalić przepisy.

READ  Trump nadal atakuje sędziego w nowojorskim procesie o oszustwo – nawet po wydaniu nakazu milczenia

Londyńska elektrownia Battersea Power Station zostaje ponownie otwarta w nowym wyglądzie, jako budynek handlowy, rekreacyjny i mieszkalny © Jason Hawkes

Mówiąc o drugiej szansie, ale daleko od dyskusji na temat głosowania, w najbliższy piątek londyńska Battersea Power Station zostanie ponownie otwarta w nowym wyglądzie, jako budynek handlowy, rekreacyjny i mieszkalny.

Brzmi to jak dobra wiadomość w niespokojnych czasach. Oczekiwania są wyższe od czterech kominów budynku, z których jeden będzie można jeździć – za opłatą – szklaną windą. A Odnowienie 9 miliardów funtów, który został ukończony po kilku nieudanych próbach, jest tak niezwykły, że Apple zajmuje kilka pięter w brytyjskiej sile roboczej. Niezależnie od Twojego punktu widzenia, renowacja tego kultowego budynku z lat 30. XX wieku będzie tak Ożywienie lokalnego rynku mieszkaniowego.

dane ekonomiczne

To spokojniejszy początek tygodnia dla rynków, kiedy Stany Zjednoczone zamykają się w Dzień Kolumba. Jednak nadrobimy to w miarę upływu tygodnia.

Inflacja to temat (czyżby nie?), na czele z danymi z USA i Chin. Fed opublikuje również protokół ze swojego wrześniowego posiedzenia, na którym będą obserwowane sygnały dotyczące przyszłych zamiarów zacieśnienia polityki pieniężnej w celu schłodzenia rosnących kosztów życia.

Coroczne spotkania Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego również rozpoczynają się w Waszyngtonie w poniedziałek i trwają przez cały tydzień.

komp

Ten tydzień będzie mieszany worek wyników, ale dwa sektory będą wyróżniać się na początku sezonu sprawozdawczego.

Oczekuje się, że dynamicznie rozwijający się rynek pracy pomógł rekruterom PageGroup i Robertowi Waltersowi uzyskać wyższe kwartalne opłaty netto. Jednak ich aktualizacje handlowe będą obserwowane pod kątem oznak spowolnienia popytu z rosnącą inflacją i obawami przed recesją.

Tydzień zakończy się serią wyników za trzeci kwartał banków z Wall Street, które prawdopodobnie podsycą obawy o recesję w USA. Citi, JPMorgan Chase, Wells Fargo i Morgan Stanley przedstawią w piątek sprawozdanie – Bank of America i Goldman Sachs pojawią się w przyszłym tygodniu – a analitycy spodziewają się, że te sześć instytucji łącznie odłoży ponad 4 miliardy dolarów na pokrycie potencjalnych strat z tytułu złych kredytów.

Wykres liniowy rezerw na straty kredytowe w wysokości 1 mld USD pokazuje, że amerykańskie banki zaczynają gromadzić rezerwy na straty kredytowe

Po pozytywnej stronie, oczekuje się, że przychody w trzecim kwartale w JPMorgan, BofA, Citi i Wells wzrosną o około 4 procent rok do roku dzięki wyższym dochodom odsetkowym netto po podwyżce stóp Fed, zauważa nasz amerykański korespondent bankowy. Goldman i Morgan Stanley, które czerpią większy udział w zyskach z bankowości inwestycyjnej, prawdopodobnie odnotują niższe przychody ze względu na mniejszą aktywność w zawieraniu transakcji.

Przeczytaj pełny kalendarz na przyszły tydzień tutaj.