Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktualizacje wiadomości na żywo: Akcje Hongkongu i Chin spadają wraz z nasileniem się obaw o wysokie stopy procentowe

Aktualizacje wiadomości na żywo: Akcje Hongkongu i Chin spadają wraz z nasileniem się obaw o wysokie stopy procentowe

Akcje w Hongkongu spadły we wtorek, podczas gdy azjatyckie rynki akcji rozeszły się, ponieważ obawy o możliwość utrzymania się wysokich stóp procentowych zachwiały zaufaniem inwestorów.

Hang Seng spadł o 1,8 procent, z dużymi stratami w akcjach technologii i opieki zdrowotnej. Chiński indeks CSI 300 również spadł o 0,7 procent.

Alibaba Health Information Technology, spółka zależna grupy e-commerce zajmującej się zdrowiem online, spadła rano o 4,6 proc.

Akcje spółek technologicznych są szczególnie wrażliwe na oczekiwania dotyczące stóp procentowych.

Straty w Chinach i Hongkongu nastąpiły po podobnych spadkach w Stanach Zjednoczonych, gdzie indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 0,7 proc. i 1 proc. po szczycie światowych banków centralnych w Jackson Hole.

Politycy z Rezerwy Federalnej USA i Europejskiego Banku Centralnego Przemówienia użyte na spotkaniu Aby potwierdzić swoje zaangażowanie w walkę z inflacją.

Jednak rynki w innych częściach Azji były we wtorek rano bardziej optymistyczne, a japoński Topix i południowokoreański Kospi wzrosły odpowiednio o 1,2 procent i 0,6 procent.

Ceny ropy spadły po silnych wzrostach poprzedniego dnia, przy czym międzynarodowy benchmark ropy Brent spadł o 0,6 procent, a US West Texas Intermediate o 0,3 procent.

READ  Biały Dom jest pod presją, by zwolnić Jaira Bolsonaro po zamieszkach w Brazylii