Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktualizacje systemu Google Play sprawdź „sprawdź aktualizację”

Aktualizacje systemu Google Play sprawdź „sprawdź aktualizację”

Dzięki najnowszej aktualizacji systemu Google Play dla Sierpień 2022 Ogłoszono w tym tygodniu, że właściciele Androida szukają przycisku „Sprawdź dostępność aktualizacji”, aby odkryć, że już go nie ma. Dzieje się tak zarówno w przypadku Pixela, jak i Samsunga, choć nie jest jasne, czy jest to błąd, czy celowa zmiana zachowania.

Na telefonach Pixel zawsze byłem w stanie otworzyć aplikację Ustawienia> Zabezpieczenia (hub) i dotknąć „Aktualizacja systemu Google Play”, aby otworzyć ekran, który mówi głównie „Zaktualizuj urządzenie”, „Ostatnia kontrola aktualizacji” i aktualny Wersja Androida i data aktualizacji systemu Google Play. W prawym dolnym rogu znajdziesz „Sprawdź aktualizację”.

Ta strona już nie istnieje, a jedyną informacją, którą teraz widzisz, jest data pokazana na poprzednim ekranie. Rozpoczęły się doniesienia o tym usunięciu Wcześniej w tym tygodniuale stać się jeszcze Rozpowszechniony. W naszym przypadku na Pixelu 6a z Androidem 13 przycisk był dostępny do dziś. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że sprawdzanie aktualizacji wygasło również na niektórych urządzeniach Samsung.

Modernizacja: Mamy też raporty (w tym w naszych komentarzach) z Nothing, Xiaomi i Android 12.

Prawdopodobnie ta zmiana była celowa i kliknięcie Aktualizuj system Google Play od teraz ma na celu wyświetlenie innego ekranu tylko wtedy, gdy nowa wersja jest już dostępna do pobrania. Wdrażając to nowe zachowanie, Google może chcieć, aby te aktualizacje działały bardziej w tle, eliminując możliwość ręcznej rezygnacji (zakładając, że pierwotnie działały w ten sposób).

Większość osób zauważyła zniknięcie po Androidzie 13, ponieważ do tego momentu wszystko mogło być aktualne. Tymczasem sierpniowe aktualizacje nie są jeszcze powszechnie dostępne.

Jednak problem z tym, że jest to błąd polega na tym, że nie ma nic złego w oferowaniu użytkownikom końcowym przycisku do sprawdzania aktualizacji – chyba że Google celowo przełącza podejście do oferowania, zwłaszcza jeśli są przystosowane do wyszukiwania jednego i chcesz zainstalować ten moment stają się dostępne.

READ  Umowa UE zmusi iPhone'y do korzystania z ładowarki USB-C do 2024 r. | smartfony

Więcej w Google Play:

Dziękuję Ianie

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji: