Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktualizacje na żywo z pożarów Maui: Liczba ofiar śmiertelnych rośnie, ponieważ wyścig o znalezienie ocalałych trwa na Hawajach

Aktualizacje na żywo z pożarów Maui: Liczba ofiar śmiertelnych rośnie, ponieważ wyścig o znalezienie ocalałych trwa na Hawajach

Pożary szaleją w historycznym mieście Lahaina na Hawajach

Gdy liczba ofiar śmiertelnych w wyniku niszczycielskiego pożaru na hawajskiej wyspie Maui wzrosła do 55, urzędnicy uważają, że może to być najgorsza katastrofa w historii stanu.

W piątek rano gubernator Hawajów Josh Green powiedział, że trwają poszukiwania i odzyskanie około 1000 zaginionych osób.

Do tej pory urzędnicy szukali tylko ludzi na zewnątrz budynków, ale czekali na inne zespoły wsparcia, w tym psy trupowe, które przeszukają budynki.

Green powiedział, że ci, których nie ma na koncie, nie są uważani za zmarłych, ale setki pozostały bez łączności, więc ich bezpieczeństwo jest niejasne.

„Oto wyzwanie: brak prądu, brak internetu, brak telefonu, brak radia” – powiedział Green.

Brak zasilania i zasięgu telefonii komórkowej mógł przyczynić się do niepowodzenia alarmów mających ostrzec mieszkańców o zbliżającym się pożarze.

Pożary nadal pustoszą miasto Lahaina, niszcząc ponad 1700 budynków i mienie warte miliardy dolarów.

Burmistrz Maui Richard Besen powiedział, że historyczne miasto zostało całkowicie zniszczone.

„Wszystko zniknęło. Nic z tego tam nie ma. Wszystko jest doszczętnie spalone” – powiedział Bessen.

1691783100

Przerażeni mieszkańcy desperacko uciekają przed przerażającymi scenami

Te przerażające sceny pokazują przerażonych mieszkańców desperacko próbujących uciec przed pożarami lasów w Lahaina na Hawajach.

Materiał nagrany przez Bosco Bae Jr przypomina sceny z hollywoodzkiego filmu, w którym ludzie próbują uciec przed powalonymi drzewami, płonącymi budynkami i wszędzie latającym popiołem.

Nagranie pojawia się, gdy burmistrz Maui, Richard Besen, ujawnił, że historyczne miasto zostało całkowicie zniszczone przez pożary, mówiąc: „Wszystko zniknęło”.

Pożary na Hawajach: przerażeni mieszkańcy desperacko uciekają w apokaliptycznych scenach

Te przerażające sceny pokazują przerażonych mieszkańców desperacko próbujących uciec przed pożarami lasów w Lahaina na Hawajach. Materiał nagrany przez Bosco Bae Jr przypomina sceny z hollywoodzkiego filmu, w którym ludzie próbują uciec przed powalonymi drzewami, płonącymi budynkami i wszędzie latającym popiołem. Nagranie pojawia się, gdy burmistrz Maui, Richard Besen, ujawnił, że historyczne miasto zostało całkowicie zniszczone przez pożary, mówiąc: „Wszystko zniknęło”. Liczba ofiar śmiertelnych w wyniku niszczycielskich pożarów na hawajskiej wyspie Maui wzrosła teraz do 55 – ponieważ urzędnicy ostrzegają, że oczekuje się, że liczba ofiar śmiertelnych jeszcze wzrośnie.

Ariany Bayou11 sierpnia 2023 20:45

1691781059

Mieszkaniec Maui opisuje tragiczną scenę z Lahaina

Mieszkaniec Maui opisał apokaliptyczną scenę na wyspie w następstwie pożarów, które spustoszyły miasta i dzielnice w zeszłym tygodniu.

„To nie jest najgorsze” – powiedział w czwartek BBC mieszkaniec Lahainy, Kekua Lansford.

„Ciągle dostajemy ciała w wodzie unoszące się na falochronie i siedzą tam od zeszłej nocy” – powiedział Lansford.

Pan Lansford powiedział, że czuje, że miasto nie otrzymuje potrzebnej pomocy.

W piątek urzędnicy zwiedzili Lahainę, podczas gdy zespoły ludzi rozpoczęły resuscytację.

Ariany Bayou11 sierpnia 2023 20:10

1691779559

Maui opuściło ponad 14 000 gości

W czwartek prawie 14 900 gości opuściło Maui po pożarach, które przetoczyły się przez dzielnice i miasta.

Hrabstwo Maui powiedział w aktualizacji, Opublikowane na Facebooku, Goście odlecieli samolotami z lotniska Kahului na Maui.

Od 8:30 do 17:00 kursuje 25 autobusów, które zabierają gości z hoteli na lotnisko.

Ariany Bayou11 sierpnia 2023 19:45

1691777225

W raporcie czytamy, że przed wybuchem pożarów lasów zawyły syreny, „nic na to nie wskazuje”.

Podczas gdy urzędnicy twierdzą, że wysłali ostrzeżenia, nowy raport Associated Press zauważa, że ​​zapisy zarządzania kryzysowego na Hawajach „nie wskazują na to, by zabrzmiały syreny, zanim ludzie uciekli, ratując życie”.

Urzędnicy wysłali ostrzeżenia do telefonów komórkowych, telewizorów i stacji radiowych – jednak w okolicy występowały „powszechne” przerwy w dostawie prądu i telefonii komórkowej.

Ariany Bayou11 sierpnia 2023 19:07

1691776559

Mężczyzna wspomina „gęsią skórkę”, gdy spędził trzy godziny w oceanie, próbując uciec

Mieszkańcy Maui powiedzieli, że słyszeli „krzyki przerażenia”, gdy pożary pustoszyły część wyspy Hawaje.

Mieszkańcom Lahaina, kurortu na wyspie, kazano skoczyć do oceanu, gdy płomienie zbliżały się do miasta.

— powiedział Driss Nawara Wiadomości z nieba że policja kazała mu skoczyć do morza, ponieważ nie mogli go uratować przed wdzierającymi się płomieniami.

„Ocean nas wciągał, spadały na nas szczątki, staraliśmy się zmoczyć i nie poparzyć” – powiedział Nowara, dodając, że był w wodzie przez około trzy godziny, zanim został uratowany.

Pożary na Hawajach: mężczyzna wspomina „gęsią skórkę”, gdy spędził trzy godziny w oceanie, próbując uciec

Ariany Bayou11 sierpnia 2023 18:55

1691774879

Wiceprezydent mówi, że nie odwiedzi jeszcze Hawajów

Wiceprezydent Kamala Harris powiedziała dziennikarzom w piątek, że ona i prezydent Joe Biden obserwują katastrofę pożarów na Hawajach, ale nie planują jeszcze wizyty, aby nie zabierać zasobów.

„Nie chcemy odwracać uwagi od zasobów, które powinny trafić do ofiar tragedii, i oczywiście potrzeby osób udzielających pierwszej pomocy muszą być w stanie skupić się na tej sprawie, a nie na nas”, powiedziała pani Harris.

Dodała, że ​​ona i pan Biden są „bardzo zaniepokojeni” tym, co dzieje się na Maui.

„Koordynujemy zasoby federalne, aby szybko dostać się na miejsce i wesprzeć prace, które należy wykonać” – powiedziała Harris.

1691772959

Gubernator Hawajów i burmistrz Maui odwiedzają szczątki Lahainy

Burmistrz Richard Besen przechodzi obok pozostałości zajezdni pociągów z trzciny cukrowej w Lahaina na Hawajach,

(AP)

Gubernator Hawajów Josh Green (po lewej) i burmistrz Richard Besen przechodzą obok skremowanych szczątków wzdłuż Front Street w Lahaina

(AP)

Ariany Bayou11 sierpnia 2023 17:55

1691770859

Aktualizacje z piątku rano: Strażacy pracują nad opanowaniem pożarów na Maui

Hrabstwo Maui przedstawiło w piątek rano aktualizację sytuacji na Hawajach po pożarach, które zniszczyły część wyspy Maui.

Około 21 strażaków ze straży pożarnej w Honolulu pracowało nad gaszeniem i powstrzymywaniem pożarów w Lahaina, Polihue/Kihei i Upcountry.

Towarzyszy im siedmiu szlachciców i cztery rydwany.

Przybył również dziewięcioosobowy zespół, który przeprowadził działania poszukiwawcze i ratownicze.

Zespoły poszukiwawcze i ratownicze FEMA oraz grupa zadaniowa Nevada przybyły w czwartek wieczorem z psami tropiącymi zwłoki, aby przeprowadzić akcję ratunkową.

Ariany Bayou11 sierpnia 2023 17:20

1691768459

Niektóre usługi komórkowe zostały przywrócone w Zachodnim Maui

W aktualizacji z hrabstwa Maui urzędnicy poinformowali, że w piątek na Zachodnim Maui dostępnych jest więcej usług mobilnych.

„Jeśli masz sygnał komórkowy i nie możesz zadzwonić, zamiast tego spróbuj wysłać SMS-a” – napisało hrabstwo Maui na Facebooku.

Energia i woda są również powoli przywracane w częściach Hawajów, gdzie płonęły pożary.

Ariany Bayou11 sierpnia 2023 16:40

1691766839

Liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, ponieważ wnętrza budynków nie zostały jeszcze zbadane.

Do piątku rano w wyniku niszczycielskich pożarów na Maui na Hawajach zginęło łącznie 55 osób – ale liczba ta może wzrosnąć.

Szeryf hrabstwa Maui, Richard Besen, powiedział, że liczba ofiar śmiertelnych opiera się wyłącznie na osobach znalezionych na zewnątrz, ponieważ budynki wewnętrzne nie zostały jeszcze przeszukane. Dzisiaj.

„W tej chwili skupiamy się na znalezieniu zaginionych osób” – powiedział Bissen. „Chcemy, aby rodziny ponownie się zjednoczyły”.

Władze czekają na urzędników FEMA, aby pomogli w wewnętrznych poszukiwaniach ludzi.

Ariany Bayou11 sierpnia 2023 16:13