Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktualizacja sprawy Adnan Sayed: Seryjny podcast ujawnia, co skłoniło prokuratorów do żądania unieważnienia wyroku skazującego

Aktualizacja sprawy Adnan Sayed: Seryjny podcast ujawnia, co skłoniło prokuratorów do żądania unieważnienia wyroku skazującego

Adnan Sayed dostaje nowy proces

Adnan Sayed jest bohaterem popularnej serii podcastów Seriewyszedł z sądu ku radości po tym, jak sędzia ze stanu Maryland uchylił jego wyrok za morderstwo i nakazał jego uwolnienie po ponad 23 latach za kratkami.

Sędzia z Baltimore City, Melissa Fane, uchyliła wyrok 41-latka i przyznała mu nowy proces w poniedziałek.

Uchylenie jego wyroku skazującego nastąpiło po tym, jak prokuratorzy powiedzieli, że prawie roczne śledztwo wzbudziło wątpliwości co do autentyczności danych z wieży telefonicznej i ujawniło nowe informacje o możliwym zaangażowaniu dwóch anonimowych alternatywnych podejrzanych.

Urzędnicy mają teraz 30 dni na podjęcie decyzji, czy całkowicie wycofać zarzuty wobec Syeda. Jest powód, by sądzić, że tak się stanie.

W międzyczasie pan Syed pozostanie w areszcie domowym z bransoletą GPS monitorującą jego ruchy.

Pan Syed został skazany w 2000 roku za morderstwo, rozbój, porwanie i uwięzienie swojej byłej dziewczyny, Hye Min Lee.

Lee, lat 18, zniknęła po tym, jak porzuciła szkołę 13 stycznia 1999 roku. Jej zaduszone ciało znaleziono w płytkim grobie w parku Baltimore około miesiąc później. Pan Syed zawsze utrzymywał swoją niewinność.

1663687187

Co wiemy o dwóch alternatywnych podejrzanych o morderstwo Lee Hye Min . w 1999 roku

Adnan Syed zwolnił sędziego w poniedziałek po prawie rocznym śledztwie, które odkryło nowe dowody na możliwy udział dwóch alternatywnych podejrzanych w zabójstwie studenta Hye Min Lee w 1999 roku.

W poniedziałek sędzia okręgowy Baltimore City Melissa Fane unieważniła wyrok 41-latka „w interesie sprawiedliwości”, organizując mu nowy proces i nakazując zwolnienie go z aresztu domowego, podczas gdy śledztwo w sprawie morderstwa Lee trwa.

Jego zwolnienie nastąpiło kilka dni po tym, jak prokuratorzy w Maryland złożyli niespodziewany wniosek o unieważnienie jego wyroku skazującego.

W środę – po ponad dwóch dekadach za kratkami, gdy Syed nadal utrzymywał, że jest niewinny w jakimkolwiek zaangażowaniu – mecenas z Baltimore Marilyn Mosby złożył wniosek o usunięcie jego wyroku skazującego.

Stwierdzono, że „stan nie ufa już słuszności wyroku skazującego” na podstawie wątpliwości co do autentyczności zapisów telefonów komórkowych, a także nowych informacji o dwóch anonimowych podejrzanych.

Zgłoszenie do sądu w środę nie wskazało dwóch alternatywnych podejrzanych w sprawie, powołując się na trwające śledztwo.

READ  Olaf Schultz: Świat powinien „unikać pułapki Putina” i zarzutów o niezgodę | G7

Jednak prokuratorzy stwierdzili, że dwaj alternatywni podejrzani byli znani podczas wstępnego śledztwa w sprawie morderstwa z 1999 r. i nie zostali wykluczeni ani ujawnieni obronie.

niezależnyRachel Sharp ma pełną historię:

1663685303

Adnan Sayed jest na zdjęciu cieszący się nową wolnością

Adnan Syed został sfotografowany, gdy cieszył się nowo odkrytą wolnością w domu z rodziną i zwolennikami.

41-latek, który miał 17 lat, kiedy został aresztowany i oskarżony o morderstwo z premedytacją, został zwolniony w poniedziałek po 23 latach za kratkami.

Jego wolność nadchodzi po tym, jak prawniczka i przyjaciółka rodziny Rabia Chaudhry przez lata walczyła o jego uwolnienie, w końcu zwróciła uwagę na jego sprawę po tym, jak skontaktowała się z dziennikarką Sarah Koenig.

Pani Koenig następnie poprowadziła serię podcastów na ten temat.

Chowdhury udostępnił zdjęcie jej i Syeda uśmiechniętych razem w swoim rodzinnym domu, po poniedziałkowym orzeczeniu sędziego.

„Jestem pełen radości #UwolniliśmyAdnana” Tweetowałem we wtorek rano.

1663683356

Nowa ustawa o redukcji nieletnich w stanie Maryland skierowała sprawę do biura prokuratora generalnego

Wszystko zaczęło się, gdy 1 października 2021 r. weszła w życie ustawa o retrospektywie stanu Maryland.

Prawo pozwala przestępcom, którzy w momencie popełnienia przestępstwa byli nieletnimi, ubiegać się o obniżenie kary.

Zgodnie z prawem przestępstwo musiało mieć miejsce, gdy osoba była nieletnia i musiała odbyć co najmniej 20 lat kary.

Syed miał 17 lat, kiedy został aresztowany i oskarżony o uduszenie mnie w 1999 roku.

Do 2022 roku spędził 23 lata za kratkami.

Gdy ustawa weszła w życie, jego prawnicy wystąpili o obniżenie kary.

Jego sprawa dotarła do biura Becky Feldman, szefowej wydziału skazań w Prokuraturze Okręgowej w Baltimore, w celu rozpatrzenia wniosku i została „zaalarmowana sprawą”, jak wynika z nowego odcinka serialu, który ukazał się we wtorek.

1663681623

Adnan Sayed tracił „nadzieję” na wolność przed nagłym uwolnieniem

Adnan Sayed starał się „uspokoić nadzieję”, że pewnego dnia odzyska wolność, przed jego nagłym zwolnieniem w poniedziałek ujawniono.

READ  Sześć scenariuszy zakończenia izraelskiej inwazji na Gazę

W nowym odcinku serii podcastów Sarah Koenig ujawniła, że ​​41-latek niedawno stracił wiarę w wygaśnięcie wyroku skazującego.

Syed miał 17 lat, kiedy został aresztowany i oskarżony o uduszenie Hye Min Lee na śmierć w 1999 roku.

Ostatnie 23 lata spędził za kratkami.

W poniedziałek sędzia uchylił wyrok i nakazał jego zwolnienie.

1663679645

Seria ujawnia notatki dotyczące innego potencjalnego podejrzanego, który doprowadził do jego skazania

Odkrycie dwóch odręcznych notatek o innym potencjalnym podejrzanym ostatecznie doprowadziło do skazania Adnana Syeda, jak wynika z niedawno wydanego odcinka Serialu.

Podcast, który po raz pierwszy zwrócił uwagę świata na sprawę i podał w wątpliwość winę Syeda w 2014 roku, opublikował nowy odcinek zatytułowany „Adnan nie ma” we wtorek rano – zaledwie kilka godzin po tym, jak wyszedł z sądu jako wolny człowiek.

W nim dziennikarka Sarah Koenig ujawniła, co ostatecznie skłoniło prokuratorów z Baltimore do ponownego przemyślenia wyroku skazującego 41-latka za zamordowanie w 1999 r. jego byłej dziewczyny Hye Min Lee.

Na początku tego roku – 23 lata po brutalnym morderstwie – Becky Feldman, szefowa wydziału skazującego w Prokuraturze Okręgowej w Baltimore, znalazła dwie stare odręczne notatki zawierające nazwisko innego potencjalnego podejrzanego.

niezależnyRachel Sharp ma pełną historię:

1663677056

Seria wydaje nowy odcinek w dniu premiery Aden Sayed

Seria, odnoszący sukcesy podcast, który zwrócił uwagę na sprawę międzynarodową i podał w wątpliwość przekonanie Adnana Sayeda, po jego uwolnieniu wydał nowy odcinek.

Odcinek zatytułowany „Adnan Abroad” opisuje, co skłoniło prokuraturę do żądania unieważnienia jego wyroku skazującego.

1663675213

ICYMI: Jak podcast poddaje w wątpliwość skazanie za morderstwo Adnana Syeda

Po obaleniu przekonania Adnana Syeda Clemens Michelon przypomina podcast, który zmienił gatunek muzyczny.

1663671774

ICYMI: Kalendarium prawnej batalii Adnana Syeda

Ponad dwie dekady po tym, jak został aresztowany za zabójstwo swojej byłej dziewczyny, Adnan Syed wreszcie wychodzi z więzienia.

Teraz prokuratorzy mają 30 dni na podjęcie decyzji, czy wycofać zarzuty, czy ponowić proces Syeda.

Rachel Sharp opowiada o sprawie, która toczy się od ponad dwóch dekad:

1663666200

Resztki w domu nigdy nie smakowały dobrze.

Po 23 latach w więzieniu Adnan Syed wydaje się cieszyć kilkoma prostymi rzeczami po tym, jak wielki zarzut morderstwa z 1999 roku został oczyszczony.

Rabia Chaudhry, prawniczka i przyjaciółka rodziny Syeda, opublikowała nagranie, które pojawiło się w poniedziałek, ukazujące 41-latka delektującego się resztkami pierogów.

1663662600

Świat reaguje na wiadomość o Adnan Sayed

Sędzia uchyla wyrok w sprawie morderstwa Adnan Sayedktórego sprawa była przedmiotem serii podcastów Serie. poniedziałek, 19 września 41-latek został zwolniony Po 23 latach za kratkami. Syed został skazany w 2000 roku za morderstwo pierwszego stopnia, rabunek i porwanie oraz uwięził swoją byłą dziewczynę, Hye Min Lee. Prokuratorzy niedawno zażądali uwolnienia Syeda, uzasadniając to tym, że „stan nie ufa już bezstronności wyroku skazującego”, po tym, jak śledztwo podważyło autentyczność danych z wieży telefonicznej i ujawniło dwóch anonimowych alternatywnych podejrzanych. Syed zawsze utrzymywał swoją niewinność.

Gwiazdy, które były fanami podcastu lub miały inne powiązania z tym problemem, zareagowały na wybuchowe wiadomości na Twitterze.

„Sprawa jest odwrócona!!! Adnan Sayed po raz kolejny jest uznawany za niewinnego w oczach prawa”, .książki Ładnie w różowym Aktor John Cryer. Amanda Whiting Z pełnym raportem.