Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktualizacja Google Authenticator tworzy kopie zapasowe Twoich wpisów w chmurze

Aktualizacja Google Authenticator tworzy kopie zapasowe Twoich wpisów w chmurze

Indyjska Sałatka Joe / Android

TL; DR

  • Google Authenticator wykona teraz kopię zapasową wpisów na Twoim koncie Google.
  • Możesz uzyskać dostęp do wpisów uwierzytelniania z nowego urządzenia, jeśli zgubisz telefon.
  • Aby uruchomić tę funkcję, musisz zaktualizować aplikację.

Skonfigurowanie weryfikacji dwuetapowej (powszechnie określanej jako 2FA lub „uwierzytelnianie dwuskładnikowe”) jest bardzo ważne, jeśli cenisz sobie prywatność i bezpieczeństwo. Hasła są łatwe do złamania (i nadal powinieneś dążyć do silnych haseł), ale kody 2FA nie są tak proste.

Od lat bezpłatna aplikacja Google, Google Authenticator, jest świetnym sposobem na wykorzystanie kodów 2FA. Był tylko jeden problem: Twoje zapisane wpisy są powiązane ze sprzętem Twojego telefonu. Oznacza to, że jeśli zgubisz telefon, stracisz swoje kody. To ogromna niedogodność, ponieważ utrata telefonu może oznaczać trwałe zablokowanie aplikacji, z których korzystasz na co dzień.

Dzięki Bogu, Google w końcu tu jest aby poprawić tę sytuację. Od dziś Twoje kody uwierzytelniające będą powiązane z Twoim kontem Google, a nie z telefonem. Od teraz, jeśli zgubisz telefon, nadal będziesz mieć dostęp do swoich kodów 2FA — oczywiście zakładając, że używasz tego samego konta Google na nowym telefonie, co na starym.

Jednak nie zgub teraz telefonu! Musisz zaktualizować aplikację Google Authenticator do najnowszej wersji, zanim Twoje kody będą mogły zostać dołączone do Twojego konta. Ta aktualizacja dotyczy obu android I iOS.

Zdecydowanie zalecamy skorzystanie z tej nowej funkcji i powiązanie kodów z kontem Google. Nie chcesz męczyć się z zastanawianiem się, jak zalogować się do aplikacji bez tokena 2FA. Zaufaj nam!

READ  Oppo potwierdza współpracę z Hasselbladem przy serii Find X5