Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktualizacja dotycząca huraganu Ian: Obawy przed „poważną katastrofą”, gdy Kuba i Floryda przygotowują się na burzę kategorii 4

Sklepy w centralnej Florydzie walczą o utrzymanie wody na półkach przed tropikalną burzą Ian

Deszcz i wiatr uderzyły w zachodni kraniec Kuby, gdy huragan Ian przerodził się dzisiaj w sztorm kategorii 3, podało Narodowe Centrum Huragan.

Dodał, że huragan znajdował się około 35 mil (55 kilometrów) na południe od miasta Pinar del Rio na Kubie, przy maksymalnym wietrze 115 mil na godzinę (185 kilometrów na godzinę).

Władze na Kubie ewakuowały 50 000 osób, utworzyły co najmniej 55 schronów i pospieszyły z personelem ratunkowym. Tymczasem w niektórych częściach Florydy trwają obowiązkowe ewakuacje w związku z ostrzeżeniami o zagrażających życiu warunkach spowodowanych burzą kategorii 4 w nadchodzących dniach.

Według Hurricane Center, Ian nie zwolni na Kubie, ale zwolni nad Zatoką Meksykańską, stając się coraz szersza i silniejsza, „co może wywołać znaczące skutki wiatru i sztormów wzdłuż zachodniego wybrzeża Florydy”.

Istnieje ryzyko gwałtownych powodzi, silnych wiatrów, sztormów dochodzących do 10 stóp i możliwych izolowanych huraganów wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej na Florydzie, których uderzenia rozpoczynają się do 36 godzin przed szczytem.

Gubernator Florydy Ron DeSantis ostrzegł ludzi, aby się przygotowali, ale nie wpadali w panikę.

1664262926

Ortezy Floryda na huragan Ian

Setki tysięcy ludzi zostało zmuszonych do ewakuacji, gdy huragan Ian wytyczył drogę w kierunku zachodniego wybrzeża Florydy z silnymi wiatrami, gwałtownymi powodziami, sztormami i możliwymi huraganami.

Około 300 000 osób zostało ewakuowanych w hrabstwie Hillsborough, w tym w mieście Tampa, wraz z hrabstwami Manatee i Hernando.

1664261780

Huragan Ian przerodził się w sztorm kategorii 3

National Hurricane Center poinformowało dzisiaj, że Ian przekształcił się w huragan kategorii 3 i oczekuje się, że wyląduje nad zachodnią Kubą.

Komisja stwierdziła, że ​​huragan znajdował się około 35 mil (55 kilometrów) na południe od kubańskiego miasta Pinar del Rio, przy maksymalnym stałym wietrze 115 mil na godzinę (185 kilometrów na godzinę).

1664259326

National Hurricane Center ostrzega przed „zagrażającą życiu” falą sztormową, powodzią

Narodowe Centrum Huragan ostrzega przed zagrażającymi życiu burzami, silnymi wiatrami huraganowymi, gwałtownymi powodziami i możliwymi lawinami błotnymi w niektórych częściach zachodniej Kuby nawet dzisiaj.

Powiedziała również, że istnieje ryzyko zagrażających życiu sztormów wzdłuż większości zachodniego wybrzeża Florydy, z największym ryzykiem od Fort Myers do obszaru Tampa Bay.

Oczekuje się, że ulewne deszcze wzrosną na Florida Keys i południowej Florydzie we wtorek, rozprzestrzeniając się na środkową i północną Florydę jutro i czwartek oraz na południowy wschód w piątek i sobotę.

1664255726

Deszcz i wiatr uderzyły w zachodni kraniec Kuby, gdy nasilił się huragan Ian. Associated Press poinformowała, że ​​władze ewakuowały 50 000 osób.

Urzędnicy w kubańskiej prowincji Pinar del Rio założyli 55 schronów i pośpieszyli do personelu ratunkowego.

Władze podjęły również działania w celu ochrony upraw w głównym regionie uprawy tytoniu na Kubie przed spodziewanym wczesnym przybyciem Iana na ląd.

Amerykańskie Narodowe Centrum Huragan poinformowało, że zachodnie wybrzeże wyspy może zobaczyć do 14 stóp (4,3 metra) fali sztormowej.

„Kuba spodziewa się silnych wiatrów o sile huraganu, zagrażających życiu burz i ulewnych deszczów” – powiedział Daniel Brown, główny specjalista w Hurricane Center.

Oczekuje się, że po minięciu Kuby Ian nabierze sił nad Zatoką Meksykańską, zanim jutro wczesnym rankiem uderzy na Florydę jako sztorm kategorii 4 z maksymalnym ciągłym wiatrem 140 mil na godzinę (225 km na godzinę).

Widok na morze w Patapano w prowincji Mayapeque, 26 września 2022 r., przed nadejściem huraganu Ian.

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

1664252152

Huragan Ian: historyczna burza

Huragan Ian jest historyczny z wielu powodów.

Szybki wzrost od burzy tropikalnej do potencjalnego huraganu kategorii 4 w ciągu zaledwie kilku dni jest wystarczająco historyczny i jest znakiem naszych czasów zmian klimatycznych.

Huragan jest również pierwszym bezpośrednim huraganem, który uderzył w Tampa i Sankt Petersburg na Florydzie od 1921 roku.

Proszę, potraktuj tę burzę poważnie. To prawdziwa okazja. To nie jest szkolenie”, Timothy Dudley, dyrektor ds. zarządzania kryzysowego hrabstwa Hillsborough Powiedział mieszkańcom Tampa Na konferencji prasowej w poniedziałek.

1664249452

ICYMI: Długie kolejki do benzyny i panika podczas zakupów, gdy huragan Ian zmierza w kierunku Florydy

Mieszkańcy Florydy stanęli w obliczu długich kolejek na stacjach benzynowych i pustych półek, gdy mieszkańcy przygotowywali się na nadejście huraganu Ian, burzy, która prawdopodobnie osiągnie sztorm kategorii 4, zanim wyląduje w Sunshine State pod koniec tego tygodnia.

Długie kolejki To było zgłaszane przez cały weekend na stronach takich jak Hrabstwo PascoePółnocna Tampa Tallahassee A Plaża Daytona.

Alicia Suker z hrabstwa Lee WINK News powiedział Podczas poniedziałkowego poszukiwania paliwa napotkała kilka oznak „braku gazu”.

„Brak benzyny. Następna stacja benzynowa po lewej, brak stacji benzynowej obok Publix, brak benzyny”, zanim zlokalizuje stację Circle K z zaopatrzeniem.

„Gdyby to było 8 dolarów za galon, kupiłabym przyzwoitą parę” – dodała. „Poważnie, kiedy tego potrzebujesz, potrzebujesz tego”.

1664246752

Straszne ostrzeżenie, gdy huragan Ian zbliża się do Florydy

Setki tysięcy ludzi zostało zmuszonych do ewakuacji. Huragan Ian Wytyczając ścieżkę w kierunku zachodniego wybrzeża Florydy z silnymi wiatrami, gwałtowny potoppotencjalne fale sztormowe i huragany.

Gubernator Gubernator Ron DeSantis Mieszkańcy Florydy ostrzegali, aby przygotować się, ale nie wpadać w panikę podczas poniedziałkowej odprawy po tym, jak burza została zmieniona na huragan kategorii 1.

„W tym momencie jest to naprawdę duży huragan” – powiedział gubernator DeSantis. Dodał, że trasa tajfunu pozostaje niepewna, co oznacza, że ​​może „rozkołysać się” na półwyspie lub daleko od niego.

Louise Boyle Ma pełny raport.

1664244052

Jak zmiany klimatu wpływają na huragan Ian?

Huragan Ian W poniedziałek stała się burzą kategorii 2, która uderzyła w Kajmany i Kubę, gdy mieszkańcy Florydy zostali ostrzeżeni, aby „przygotowali się” na trudne warunki pogodowe w nadchodzących dniach.

Po kilku miesiącach zauważalnych sztormów sezon huraganów na Atlantyku w 2022 r. trwa pełną parą. Gdy Floryda przygotowuje się do nadchodzącego wydarzenia pogodowego, Atlantic Kanada odbudowuje się po posttropikalnym huraganie Fiona, który wylądował w Nowej Szkocji wcześnie w sobotę.

Wraz ze wzrostem średniej globalnej temperatury i poziom morza wchodzić, Tornada Oczekuje się, że stanie się silniejszy – a naukowcy twierdzą, że szkody są jeszcze bardziej katastrofalne.

1664241052

Dwie perspektywy huraganu Ian, gdy burza zbliża się do Florydy

Gdy nad Florydą zapada noc przed zbliżającym się huraganem Ian, oto dwie perspektywy narastającej burzy.

Jeden pochodzi z satelitów rządowych, a drugi od użytkowników mediów społecznościowych.

1664239880

Przeczytaj najnowszą aktualizację dotyczącą huraganu Ian od Rona DeSantis

Gubernator Florydy Ron DeSantis opublikował najnowsze informacje na temat wzmocnienia huraganu Ian.

Zawiera szczegółowe informacje o burzach, zamknięciach szkół i nie tylko.

Uzyskaj wszystkie informacje tutaj.

READ  Las Vegas: „Więcej ludzkich szczątków” znaleziono w dotkniętym suszą Lake Mead | Wiadomości z USA